کد خبر: ۱۶۱۷۳۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۶ - ۲۲ آبان ۱۴۰۲
در هفته چهارم لیگ برتر بسکتبال رقم خورد؛

ثبت سومین شکست نماینده فارس

نماینده نوپای فارس در لیگ برتر بسکتبال، چهارمین دیدار این فصل خود را به حریف نامدار تهرانی واگذار کرد.
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، در یک مسابقه از هفته چهارم سوپر لیگ بسکتبال کشور، تیم بسکتبال لیموندیس شیراز در سالن دانشگاه آزادشهر صدرا میزبان مهرام تهران بود.

بازیکنان مهرام را علیرضا شریفی، سجاد مشایخی، بهشاد عرب‌زاده، پیتر گریگوریان، محمد جنیدی، امیرحسین خندان پور، سالار طاهری، سجاد پذیرفته، محمد رحیمی، متین جلالیان و علی شهریاری تشکیل می‌دادند و امیرحسین نصیرانی، ایمان دلیر زهان، مصطفی رضایی، مهدی جعفری، آرش ثابتی، سروش دهقان، وحید اسلامی، محمد بغلانی، جیلن بردلی، علی اسکندری، کوروش جهانگیری، وحید دلیر زهان، دراگان توباک، محمدامین خسروی، سهند توکلی، فرید سعادت نیا و رضا نادری نیز بازیکنان تیم لیموندیس بودند.

بازی در کوارتر نخست بسیار پر فراز و نشیب دنبال شد، به‌طوری‌که برتری ۱۶-۱۱ لیموندیس با ازدست‌دادن ۱۳ امتیاز متوالی، ۲۴-۱۶ به سود مهرام سرخ‌پوش تغییر کرد.

در ادامه شاگردان اسلامی به خود آمده و اختلاف را به حداقل رساندند و در نهایت کوارتر اول با حساب ۲۶-۲۵ به سود مهرام به پایان رسید؛ اما کوارتر دوم متعلق به میزبان سفیدپوش بود.
لیموندیس از همان ابتدا ابتکار عمل را در دست گرفت و با دو پرتاب سه‌امتیازی، اختلاف ۵ امتیازی با میهمان ایجاد کرد.

این شروع خوب تا پایان نیز ادامه داشت و لیموندیس کوارتر دوم را ۲۸-۲۰ به سود خود به پایان رسید و در مجموع دو کوارتر، نیمه نخست را با پیروزی ۵۳ بر ۴۶ تمام کند. در کوارتر دوم، چند پرتاب سه‌امتیازی از وحید اسلامی، تماشاگران حاضر در سالن را به وجد آورد.

ثبت سومین شکست نماینده فارس

در کوارتر سوم، سرخ‌پوشان تهرانی به بازی برگشتند. چند پرتاب سه‌امتیازی متوالی به‌خصوص توسط دو بازیکن ملی‌پوش یعنی سجاد مشایخی و محمد جمشیدی باعث شد تا در فاصله ۴ دقیقه مانده به پایان این کوارتر، دو تیم در امتیاز ۶۸ مساوی شوند.

اتفاقی که کادر فنی لیموندیس را وادار به درخواست وقت استراحت فنی کرد؛ اما در ادامه، باز هم این مهرام بود که بهتر عمل کرد و در فاصله ۹۴ ثانیه به پایان سومین کوارتر، ۷۶-۷۰ از حریف شیرازی خود پیش افتاد.

لیموندیس در ثانیه‌های پایانی این کوارتر به بازی برگشت و با یک پرتاب دو امتیازی و در ادامه پرتاب سه‌امتیازی جلن بردلی آمریکایی، توانست اختلاف را پیش از رسیدن به کوارتر پایانی، به یک امتیاز برساند.
کوارتر چهارم با نتیجه ۷۶-۷۵ به سود مهرام آغاز شد و چیزی که در دقایق ابتدایی این کوارتر به چشم آمد، ازدست‌رفتن متوالی پرتاب‌ها از سوی دو تیم بود به‌طوری‌که در چهار دقیقه نخست تنها ۸ امتیاز توسط دو تیم به دست آمد.

اولین پرتاب سه‌امتیازی این کوارتر توسط فربد سعادت‌نیا به سبد نشست تا لیموندیس به فاصله دو امتیازی حریف باتجربه خود برسد؛ اما شاگردان فرزاد کوهیان به‌سرعت اختلاف را هفت امتیاز افزایش داده و به پیروزی نزدیک شدند.

این اختلاف در ادامه به ۱۰ امتیاز هم رسید و در پایان، این دیدار با حساب ۹۶-۸۵ به سود مهرام پایان یافت.

سجاد پذیرفته از مهرام با ۲۸ امتیاز بهترین بازیکن میدان شد و جیلن بردلی بازیکن آمریکایی نیز با ۲۷ امتیاز بهترین بازیکن لیموندیس بود.

به گزارش ایسنا، تیم لیموندیس در هفته پنجم رقابت‌ها روز دوشنبه، ۳۰ آبان در آبادان به مصاف پالایش نفت این شهر خواهد رفت.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان