کد خبر: ۱۶۱۷۳۹
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۵ - ۲۳ آبان ۱۴۰۲
وصیت شهيد جوکار

راه خود را انتخاب كرده‌ام

شهيد «اله کرم جوکار» در وصیت خود می‌نویسد: «طبق آيه قرآن كسانى كه در راه خدا هجرت و جهاد كنند از رستگاران مى باشند و هميشه زنده اند و من راه خود را انتخاب كرده‌ام و اين راه را هميشه دوست می‌دارم و ان‌شاءالله در اين راه پيروز شويم و...»
به گزارش نوید شاهد فارس، شهيد «اله کرم جوکار» ۱۹ شهریور سال ۱۳۳۱ در روستای تنگ کرم يکی از روستاهای فسا ديده به جهان گشود. ۹ ماهه بود که گرد یتیمی بر چهره‌اش نشست و پدر خود را از دست داد. مادر با هر سختی و مشقتی که بود او را بزرگ کرد و از پنج سالگی نماز خواندن را به او آموخت. هفت ساله بود که راهی مدرسه شد. او در کنار درس و مشق کار می کرد. تا کلاس ششم ابتدایی را با موفقیت پشت سر گذاشت ولی پس از آن به علت فقر مالی از درس خواندن باز ماند و ترک تحصیل کرد. سال ۱ ازدواج کرد. با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه کردستان شد و پس از ۵ ماه به خانه بازگشت. بعد از مرخصی کوتاه به جبهه آبادان رفت و مجروح شد و هنوز خوب نشده بود که عازم دهلاويه خوزستان شد. وی سرانجام در ۲۷ شهریور ماه ۱۳۶۰ با تنی بی سر به دیدار ارباب شتافت.

متن وصیت:

الَّذينَ آمَنوا وَهاجَروا وَجاهَدوا في سَبيلِ اللَّهِ بِأَموالِهِم وَأَنفُسِهِم أَعظَمُ دَرَجَةً عِندَ اللَّهِ ۚ وَأُولٰئِكَ هُمُ الفائِزونَ به نام خدا شروع مى كنم.

با عرض سلام به خانواده ام اين وصيت من است كه براى شما مى نويسم از تمام خانواده‌ام از خويشاوندانم و دوستانم مى خواهم كه مرا حلال كنند و مرا ببخشند و از مردن در راه خدا خوشحال باشيد و مى‎دانيد طبق آيه قرآن كسانى كه در راه خدا هجرت و جهاد كنند از رستگاران مى باشند و هميشه زنده اند و من راه خود را انتخاب كرده‌ام و اين راه را هميشه دوست می‌دارم و ان‌شاءالله در اين راه پيروز شويم.

من از تمام خانواده‌ام مى خواهم كه اين راه را انتخاب كنند و من ازخداى بزرگ مى خواهم كه هفت جان به من بدهد و آن جان را در راه او بدهم تمام عمر من فداى يك لحظه عمر امام.

و اى مردم مسلمان برادران و خواهران من از شما مى خواهم و تقاضا ى عاجزانه مى كنم كه هميشه گوش به فرمان امام باشيد. 

والسلام

انتهای پیام/
نظرات بینندگان