کد خبر: ۱۶۱۷۶۳
تاریخ انتشار: ۰۶:۰۵ - ۲۵ آبان ۱۴۰۲
وصیت شهيد اجرايی:

كاش ده‌ها جان داشتم تا در راه اسلام هديه می کردم

شهيد «ابراهيم اجرايی» در وصیت خود می نویسد: «مرگ براى مسلمان معنايى ندارد. فقط يكى است كه ما را از اين دنياى فانى به جهان ابديت مى‌برد و...»
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، شهيد «ابراهيم اجرايی» 8 آبان سال 1341 در خانواده‌ای مذهبی در شهرستان سروستان ديده به جهان گشود. ۶ ساله بود که به با خانواده به شيراز مهاجرت کرد. در هفت سالگی جهت کسب علم و دانش راهی مدرسه شد. دوران ابتدايی و راهنمایی را با موفقيت پشت سرگذاشت. دوران دبيرستان را به صورت شبانه تا سال چهارم گذراند و موفق به اخذ مدرک ديپلم شد.

 با آغاز جنگ تحمیلی راهی جبهه جنگ شد و سرانجام ۳۱ شهریور ماه ۱۳۶۱ در منطقه عملياتی سوسنگرد در مبارزه با دشمن بعثی بر اثر اصابت تير و ترکش به شهادت رسید.

متن وصیت: 

بسم الله الرحمن الرحيم إنا لله و إنا إليه راجعون

 اميدوارم آخرين سلام مرا بپذيريد. ممكن است وقتى كه شما اين نوشته را می‌خوانید یا مى‌شنويد من ديگر ميان جمع شما نباشم و به يارانم پيوسته باشم. مرگ براى مسلمان معنايى ندارد. فقط يكى است كه ما را از اين دنياى فانى به جهان ابديت مى‌برد. اميدوارم براى من گريه و زارى نكنيد كه ممكن است اجر شما كاسته شود.

ما براى آزمايش آفريده شده‌ايم. خوشا به حال كسى كه از اين آزمايش روسفيد بيرون آيد. ما به قول اماممان به تكليفمان عمل می‌كنم و پيروزى از آن ماست. چه خوب است انسان بتواند امانت الهى را خيانت نكند و اين از عهد هركس برخواسته نيست. فقط كسانى مى‌توانند به اين هدف برسند كه شيطان را از خود برانند تا بتوانند به جندالله بپيوندند.

اى كاش به جاى يك جان ده‌ها جان داشتم تا بتوانم در راه اسلام هديه بدهم. برادران عزيز سپاهيم شما كه مى‌خواهيد در صراط مستقيم گام برداريد از مشكلات نهراسيد. فقط الله را در نظر داشته باشيد كه ياد الله تسكين ‌دهنده قلب‌هاست. اميدوارم كه بتوانم سربازى باشم در خدمت اسلام.

مرا همانند اسماعیل در راه خدا قربانی کنید

مادر عزيزم و پدر گراميم، خواهش من از شما اين است كه اگر به درجه رفيع شهادت نايل شدم كوچكترين اشكى براى من نريزيد. پدر و مادرم شما بايد اين فكر را بكنيد كه مى‌خواهيد مانند حضرت ابراهيم مرا در راه اسلام هديه كنيد، همانگونه كه ابراهيم(ع) اسماعيل(ع) را در راه خدا قربانى كرد. همانطور كه على(ع) در راه اسلام فدا شد و همانطور كه امام‌حسين(ع) با ريختن خونش درخت اسلام را آبيارى كرد و ديگر شهدايى كه از صدر اسلام تاكنون جان خود را براى احياى اسلام فدا كردند، شما بايد اينگونه فكر كنيد كه واقعيتش هم همينطور است.

روحم را با فاتحه شاد کنید

پيام من به ملت غيور و شهيدپرور ايران اين است كه اوامر امام را تك‌به تك عمل كنند و در راه خدا جهاد كنيد و برادرانم، شما يكى پس از ديگرى رسالت شهيدان را كه همان ادامه راه آنان است ادامه دهيد و تو اى پدر مهربانم، اميدوارم كه در اين لحظه‌هاى آخر من را از صميم قلب ببخشى و هر شب جمعه‌ها فاتحه براى من بفرستى تا روحم شاد بشود.

انتهای پیام/

و مادر عزيزم اميدوارم كه هميشه اين فكر را در سر خود بپرورانى كه پسرم را در راه الله و قرآن كه همان اسلام است فدا كرده‌ام. از قول من به همه خويشاوندان بگوييد كه گريه براى من نكنند تا من راحت باشم.
خداحافظ اى پدر و مادر و برادران و خواهران خوب و فداكارم - ابراهيم اجرايى دهنوى
نظرات بینندگان