کد خبر: ۱۶۱۷۷۹
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۳ - ۲۷ آبان ۱۴۰۲
هم‌زمان با هفته کتاب؛

دو سالن مطالعه عمومی در شهر شیراز به بهره‌برداری رسید

با مجوز اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس دو سالن مطالعه «سین و صاد» و «آدینه» در شهر شیراز افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، هم‌زمان با هفته کتاب با حضور محمدحسین فیروزی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس و جمعی از کارکنان این اداره کل، دو سالن مطالعه «سین و صاد» و «آدینه» ویژه بانوان در شهر شیراز به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در حاشیه این افتتاح با اشاره به اینکه از چند سال گذشته مدیریت سالن‌های مطالعه به عهده نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است، گفت: تمامی سالن‌های مطالعه در استان فارس برای فعالیت لازم است از اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مجوز دریافت کنند.

وی اضافه کرد: با افتتاح این دو سالن مطالعه در شهر شیراز، در حال حاضر ۱۷ سالن مطالعه عمومی دارای مجوز در استان فارس فعال است.

دو سالن مطالعه عمومی در شهر شیراز به بهره‌برداری رسید

فیروزی، سالن مطالعه را از نیازهای اصلی کاربران کتابخانه‌های عمومی توصیف کرد و گفت: ایجاد سالن‌های مطالعه بخش زیادی از نیاز دانش‌آموزان، دانشجویان و پژوهشگران را در حوزه کتابخانه‌ای تأمین می‌کند.

گفتنی است، سالن «سین و صاد» با ظرفیت ۵۴ میز مطالعه ویژه بانوان در خیابان منوچهری شیراز فعال شده است؛ همچنین سالن مطالعه «آدینه» با ظرفیت ۳۶ میز مطالعه مخصوص بانوان در خیابان همت شمالی به مراجعان خدمات ارائه خواهد داد.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان