کد خبر: ۱۶۱۸۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - ۲۸ آبان ۱۴۰۲

بستری ۲۸۳ بیمار مبتلا به کرونا در فارس

هم اکنون ۲۸۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون، ۲ میلیون و ۲۹۱ هزار و بیست تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۵ هزار و ۲۱۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۵ هزار و ۹۴۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۶۰۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.
همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۵۰۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۶۰۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

هم اکنون ۲۸۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند که از این تعداد، ۲۵ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

همچنین مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، ۸ هزار و ۲۱۴ نفر است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۹۶۸ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبودیافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب ۴ دز، به ۸ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۴۰۵ دز رسیده که از این تعداد ۳ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۷۰۱ دز نوبت اول، ۳ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۱۶ دز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۹۵ دز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۹۳ دز یادآور واکسن بوده است.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان