کد خبر: ۱۶۱۸۶۴
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۷ - ۰۳ آذر ۱۴۰۲
فرمانده سپاه فجر استان فارس خبر داد:

آمادگی بسیج برای خدمت به مردم در تمام عرصه‌ها

فرمانده سپاه فجر استان فارس، با اشاره به آمادگی بسیج برای خدمت به مردم در تمام عرصه‌ها گفت: بسیج هم در میدان دفاع سخت و نظامی و هم در عرصه دفاع نرم و جنگ نرم و عرصه‌های علم و دانش، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی همواره حضور موثر و پررنگ داشته و به مردم، کشور و نظام خدمت کرده است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، ظهر امروز و همزمان با هفته بسیج و با حضور مسئولان ارشد استانی، رزمایش اقتدار بسیجیان فارس با شعار "بسیج، دفاع، امنیت و اقتدار" در حرم مطهر احمدبن موسی (ع) برگزار شد.

سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس در این مراسم با اشاره به پذیرش آتش بس موقت از سوی این رژیم، اظهار داشت: قطعا اگر اسرائیل یک درصد احتمال پیروزی در غزه را می‌داد محال بود که این آتش بس را بپذیرد.

وی با تاکید بر اینکه امروز با خفت و خواری این آتش بس را می‌پذیرد چرا که راهی جز این ندارد و این رژیم شکست خورده است و چیزی برای دفاع از خود ندارد، گفت: امروز ما با دشمنی مواجه هستیم به نام صهیونیست که به ظاهر نقطه تمرکز آن در فلسطین اشغالی است در حالی که تفکری است که در همه دنیا پراکنده شده و نماد آن هم در آمریکا است.

فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: اگر یک دولت خالص صهیونیستی بخواهیم نام ببریم اول باید بگوییم دولت آمریکا و بعد نام رژیم اشغالگر را بیاوریم چرا که این تفکر از آنجا یعنی آمریکا شکل گرفته است.

سردار بوعلی افزود: صهیونیستی که امروز فلسطین را اشغال کرده بر مبنای یک تفکر افراطی مذهبی است و در حالی که همه دنیا را به دین‌گریزی تشویق می‌کنند خودشان دقیقا بر اساس یک اعتقاد افراطی مذهبی حکومت خود را اداره و اعمال قدرت می‌کنند.

وی اظهار کرد: در طول ۲۴۷ سال تشکیل دولت آمریکا، این کشور در ۲۲۲ سال خود در حال جنگ با کشور‌های مختلف بوده و در حالی که فقط در قرن اخیر به صد‌ها کشور تجاوز و حمله کرده به جمهوری اسلامی تهمت دخالت در امور دیگر کشور‌ها را می‌زند.

سردار بوعلی، با اشاره به حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و حمله به برج‌های دوقلوی مراکز تجارت جهانی افزود: تا امروز که بیش از دو دهه از آن حادثه می‌گذرد بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار انسان بی‌گناه در افغانستان، عراق و سوریه به بهانه پوچ آن حمله به خاک و خون کشیده شده‌اند.

فرمانده سپاه فجر استان فارس، با اشاره به آمادگی بسیج برای خدمت به مردم در تمام عرصه‌ها گفت: بسیج هم در میدان دفاع سخت و نظامی و هم در عرصه دفاع نرم و جنگ نرم و عرصه‌های علم و دانش، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی همواره حضور موثر و پررنگ داشته و به مردم، کشور و نظام خدمت کرده است.

سردار بوعلی افزود: بسیج در استان فارس در قالب پایگاه‌های مقاومت و گردان‌ها و گروه‌های جهادی نقش آفرینی کرده و توانسته باور خود را در میدان به اثبات برساند به نحوی که امروز در استان شاهد هستیم که در ابعاد مختلف فرهنگی نقش آفرین است.

وی ادامه داد: بسیج در موضوعات اجتماعی نیز فعال است و در زمینه مشاوره و کاهش آسیب‌های اجتماعی، آموزش، توانمندسازی و کمک به ترک اعتیاد افراد مبتلا اقداماتی را انجام داده که در همین راستا توانستیم مرکزی را با رویکردی متفاوت راه اندازی کنیم که تاکنون افزون بر یک هزار نفر در منزل و یک هزار نفر نیز در این مرکز تحت مداوا و آموزش قرار گرفته‌اند.

فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه در بحث مردم یاری بسیج نقش آفرین است و می‌درخشد، بسیج استان فارس امروز در قالب سه قرارگاه محرومیت‌زدایی در ابعاد مختلف مشغول فعالیت است، گفت: در دو سال گذشته در بحث تامین آب آشامیدنی سالم در ۲۰ شهرستان استان دچار مشکلاتی بودیم که با هدایت استاندار فارس و برنامه دولت، بسیج وارد این عرصه شد و تا به امروز برای بیش از ۴۲۰ روستا آب آشامیدنی سالم تامین شده و بیش از ۵۰۰ کیلومتر خطوط انتقال آب آشامیدنی اجرا شده است.

سردار بوعلی همچنین با اعلام اینکه در زمینه رفع بحران آب به ویژه در روستا‌ها تاکنون ۷۰ درصد کار پیش رفته و این روند تا حل کامل مشکل با جدیت ادامه خواهد داشت، افزود: در زمینه ارتقاء استعداد‌های ورزشی فارس در رشته‌های مختلف نیز هدافگذاری‌هایی برای فعال شدن ۳۰۰ پایگاه استعدادیابی در این استان انجام شد که تاکنون ۱۷۰ پایگاه فعال شده و افزون بر ۱۰۰ میلیارد تومان امکانات و تجهیزات نیز برای این کار پیگیری و تامین شده است.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان