کد خبر: ۱۶۱۸۷۱
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۵ - ۰۴ آذر ۱۴۰۲

جان‌باختگان ناشی از بیماری کرونا در فارس افزایش یافت

با فوت ۲ مورد جدید بر اثر بیماری کرونا، مجموع جان باختگان ناشی از این بیماری در فارس از ابتدای شیوع تاکنون، به ۸ هزار و ۲۱۶ نفر رسیده است.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون، ۲ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۵۲۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۵ هزار و ۲۲۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۶ هزار و ۴۳۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۶۱۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.
همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۵۱۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۶۱۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

هم اکنون ۲۵۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۱ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

در هفته گذشته، ۲ مورد جدید فوتی ناشی از کرونا در فارس گزارش شده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به ۸ هزار و ۲۱۶ نفر رسیده است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۹۹۳ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبودیافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب ۴ دز، به ۸ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۴۰۷ دز رسیده که از این تعداد ۳ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۷۰۱ دز نوبت اول، ۳ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۱۷ دز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۹۵ دز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۹۴ دز یادآور واکسن بوده است.


انتهای پیام/
برچسب ها: کرونا ، کووید۱۹ ، شیرازه ، فارس
نظرات بینندگان