کد خبر: ۱۶۱۸۸۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - ۰۵ آذر ۱۴۰۲
خطاب به مسئولان دانشگاه صادر شد؛

بیانیه جمعی از دانشجویان دانشکده علوم پزشکی لارستان

تشکل و انجمن‌های دانشکده علوم پزشکی لارستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: با پیگیری‌های مکرر تشکل‌های دانشجویی، کارشکنی‌های متعدد مسئولین دانشکده رمقی برای ادامه‌ کار تشکل‌ها باقی نگذاشته است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، تشکل و انجمن‌های دانشکده علوم پزشکی لارستان خطاب به مسئولین دانشگاه بیانیه صادر کردند.

در متن این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«به مسئولان سفارش می‌کنم در جلسات دانشجویی شرکت کنند؛ بیایند، بشنوند از دانشجو‌ها و بگویند به دانشجوها»

مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

تشکل‌های دانشجویی همواره سعی داشته‌اند پا‌ به‌ پای مسئولان پیگیر حل مشکلات دانشجویان بوده تا بخشی از نارضایتی‌های درونی مجموعه کاسته شود؛ اما تعامل‌ و همکاری‌های خالصانه تشکل‌های دانشجویی با رفتار‌های متناقض مسئولین دانشکده علوم‌ پزشکی لارستان در تعارض بوده و حتی در معرض انواع برچسب‌های غیر‌منصفانه قرار گرفته‌ است.

اخیراً با پیگیری‌های مکرر و طاقت‌فرسای تشکل‌های دانشجویی، برنامه‌های فرهنگی و علمی متنوعی برای دانشجویان دانشکده علوم‌ پزشکی لارستان تدارک دیده شده‌ بود که کارشکنی‌های متعدد و چندباره مسئولین این دانشکده، دیگر نه انگیزه‌ای و نه رمقی برای ادامه‌ی کار تشکل‌ها باقی گذاشته است.

همچنین با وجود تلاش برای برگزاری جلسه‌ای تحت موضوعیت آسیب‌شناسی و علی‌رغم تاکید فراوان بر لزوم حضور مسئولانی که به هر نحو در اجرا و هماهنگی برنامه‌ها دخیل بوده‌اند، در کمال ناباوری باز هم شاهد بی‌تفاوتی مسئولان این دانشکده بودیم؛ زیرا عده‌ای از آنان حضور نیافتند و تاسف‌بار‌تر اینکه برخی حتی در جریان این جلسه نبوده‌اند.

اوج توجه ریاست دانشگاه نیز بر جلسه‌ای که به امید حل مشکلات و شناخت آسیب‌ها و همچنین هم‌فکری برنامه‌ریزی شده‌ بود، تنها در یک جمله خلاصه شد «ما را از نتیجه‌ی برگزاری جلسه مطلع فرمایید».

اینگونه رفتار‌های غیر قابل درک نسبت به دانشجویان، این موضوع را القا می‌کند که مسئولان کنونی این دانشکده یا نمی‌خواهند کاری انجام دهند یا اصلا از ابتدا دانشکده‌ای در این سطح در توان مدیریتی آنان نبوده است و ما را از تلاش برای رفع مشکلات با گفتگو و تعامل ناامید کرده است.

جای بسی تاسف و دغدغه‌مندی است که در ترم جاری پس از گذشت دو ماه، تشکل‌های دانشجویی و انجمن‌های این دانشکده هنوز اندر خم یک کوچه هستند تا جایی که حتی یک سرویس ایاب و ذهاب نیز در اختیار آن‌ها نمی‌باشد.

با این روند قطعاً پیش‌بینی لغو یکی پس از دیگری‌ِ برنامه‌ها به علت عدم توانایی در برنامه‌ریزی هدفمند، از سوی مسئولان حاضر دور از انتظار نخواهد بود.

ریاست دانشکده علوم‌پزشکی لارستان جناب آقای دکتر سلمان پور، نمی‌شود در رسانه‌ها ادعا کرد که «دانشجویان حرف اول را در مجموعه علوم‌پزشکی لار می‌زنند» اما حتی به تماس‌های مکرر نمایندگان منتخب دانشجویان پاسخی نداد.

چگونه امکان دارد دانشجو در دانشکده‌ای حرف اول را بزند که مدیر دانشجویی آن بیان می‌کند «اصلا چه معنی می‌دهد شخصی مثل مدیر فرهنگی دانشجویی تماس دانشجو را پاسخ دهد»‌.

نمی‌شود که در رسانه‌ها از جانب دانشجویان نظرات شخصی خود را اعلام کنید، اما به نظرات آن‌ها هیچ گونه توجهی نکنید؛ نمی‌شود دم از توانمند‌سازی و احیای تشکل‌ها پس از بحران کرونا زد؛ اما هیچ فکری به حال بدیهی‌ترین نیازها، چه صنفی، چه فرهنگی و چه دانشجویی نکرد.

در حالی که انجمن‌های علمی این دانشکده تصمیم به شروع فعالیت در راستای اهداف والای دانشجویی گرفته‌اند، متاسفانه آنچنان این مسئله با بی‌مهری و بی‌توجهی مسئولان مواجه شده که برنامه‌های مصوب یکی پس از دیگری در حال لغو شدن است؛ وضعیت اسف‌بار کارگاه اخیر انجمن علمی دانشکده بهداشت به‌ خوبی چهره واقعی مسئولان این دانشکده را در عمل به ادعا‌های خود نشان داد.

جناب آقای دکتر سلمان پور، دانشجو در سیستم مدیریتی شما آنچنان فاقد ارزش و جایگاه قرار گرفته که حتی بدوی‌ترین امکانات را نیز از آن‌ها دریغ نموده‌اید؛ نمی‌شود مدعی توسعه و پیشرفت حوزه فرهنگی دانشجویی شویم و از طرفی حتی عاجز از تهیه بدیهیات بود.

انتظار بر این بود که با درایت و مشورت با تشکل‌های فعال دانشکده، شخصی مناسب در این منصب گمارده شود که بتواند به خوبی رسالت این معاونت را شناخته و نسبت به وظایف خویش در این زمینه اقدام کند.

شخصی که نه به عنوان مسئول، بلکه به عنوان یک دوست صمیمی، دانشجویان دغدغه‌مند بتوانند به ایشان تکیه کرده، با ایشان ارتباط برقرار و شاهد اقدامات جهادی و شبانه‌روزی‌شان در عرصه‌ فرهنگی باشند؛ اما متاسفانه هر بار پس از هر انتصاب، شخصی ناکارآمدتر به میدان آمده که این امر موجب نارضایتی گسترده در بین دانشجویان و تشکل‌های فعال مجموعه گردیده است.

دیگر بر هیچ کس پوشیده نیست که در این دانشکده حرف با عمل مسئولان تناقض دارد؛ این تناقض تا جایی است که به‌عنوان نمونه از جانب رئیس دانشکده به سرپرست فرهنگی دانشجویی اعلام می‌شود که برای اجرای برنامه‌های شانزدهم آذرماه به‌ صورت هفتگی جلسه داشته باشید، اما در عمل حتی به تماس تلفنی دانشجویان پاسخی داده نمی‌شود.

ما دانشجویان انقلابی همیشه شجاعانه و قاطعانه از اقدامات مثبت دفاع نموده‌ایم؛ اما به خاطر بسپارید که با کسی عهد اخوت نبسته‌ایم و بر اساس وظیفه‌ی ذاتی خود تمام مشکلاتی که این دانشکده با آن دست و پنجه نرم می‌کند را پیگیری و در صورت نیاز با صدای رسا فریاد خواهیم زد؛ بدون تردید این بار همه دانشجویان حق‌طلبانه منتظر واکنش انقلابی مسئولان ذیربط در خصوص این دانشکده می‌باشند.

«والسلام علی من التبع الهدی»

امضاء:
بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری حضرت زینب (س)
جامعه اسلامی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی لارستان
شورای صنفی دانشکده پرستاری حضرت زینب (س)
انجمن علمی بهداشت عمومی
انجمن علمی بهداشت محیط
انجمن علمی تغذیه
انجمن علمی بهداشت حرفه‌ای

انتهای پیام/
منبع: فارس
نظرات بینندگان