کد خبر: ۱۶۱۸۸۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۸ - ۰۵ آذر ۱۴۰۲
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس اعلام کرد:

آمادگی فارس برای حضور در رویداد بین‌المللی ایران قوی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس از آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی استان برای مشارکت در دومین رویداد بین‌المللی نمایشگاهی مدیریت بحران ایران قوی خبر داد و گفت: از همه نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان فارس برای حضور در این رویداد دعوت می‌کنیم.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، فرهاد سعدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس از آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی استان برای مشارکت در دومین رویداد بین‌المللی نمایشگاهی مدیریت بحران ایران قوی خبر داد.

وی با تأکید بر اینکه این رویداد در راستای اجرای سیاست‌های کلی نظام برای پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه برگزار می‌شود، عنوان کرد: یکی از اهداف این رویداد فراهم‌سازی زیرساختی با محوریت رشد و توسعه دانش و فناوری در راستای ارتقای نظام مدیریت بحران کشور است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس خواستار حضور فعال دستگاه‌های اجرایی استان فارس در بخش‌های مختلف در دومین رویداد بین‌المللی مدیریت بحران «ایران قوی» شد و بیان کرد: از همه دستگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان دعوت می‌کنیم تا با مشارکت خود در این رویداد بین‌المللی اقدامات انجام‌گرفته و شاخص استان فارس را به نمایش بگذارند.

سعدی، بر لزوم همدلی بین مسئولان استان برای موفقیت در این رویداد تأکید کرد و گفت: معرفی پژوهشگران و فن‌آفرینان حوزه مدیریت بحران به‌عنوان موتور محرکه ارتقای نظام مدیریت بحران در سال مهار «تورم و رشد تولید» یکی از اهداف مهم برپایی این رویداد بین‌المللی است که امید می‌رود استان فارس در سطح بین‌المللی نقشی پررنگ ایفا کند.

وی، آشنایی دستگاه‌های اجرایی با سیاست‌گذاری و فعالان مدیریت بحران نسبت به دستاوردهای نوین و همچنین ایجاد ظرفیت لازم برای اقدامات فرهنگی ترویجی، آموزش‌های همگانی و تخصصی برای بهره‌گیری از ظرفیت مراکز علمی دانشگاه‌ها، نهادهای غیردولتی و تشکل‌های مردم‌نهاد سطح ملی و بین‌المللی را از دیگر مزایای برپایی رویداد بین‌المللی ایران قوی عنوان کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده برای تحقق اهداف این رویداد، در استان فارس اعلام کرد: برای حضور موفق در این رویداد بین‌المللی، کارگروه‌هایی متشکل از مراکز علمی و دانشگاهی، آموزش و توانمندسازی، نمایشگاه و دستاوردها، نمایشگاه ارتباط با صنعت و بنگاه‌های اقتصادی ذی‌نفع، کارگروه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، کمیته جشنواره فرهنگی و هنری تشکیل و تاکنون چندین نشست تخصصی با حضور مراکز علمی، دستگاه‌های اجرایی استان و مسئولین تشکیل شده است تا توانمندی استان به‌صورت شایسته در این رویداد بین‌المللی به نمایش گذاشته شود.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام/

نظرات بینندگان