کد خبر: ۱۶۱۸۹۷
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۴ - ۰۶ آذر ۱۴۰۲
معاون پشتیبانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس مطرح کرد:

اهتمام در سرعت بخشی به طرح نهضت ملی مسکن

معاون پشتیبانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس گفت: سرعت بخشی به طرح نهضت مسکن و توسعه مناطق محروم فارس در دستور کار مسئولان استان فارس قرار دارد.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبر«شیرازه»،امیر برومند معاون پشتیبانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس در حاشیه بازدید از پروژه‌های در دست اقدام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیراز گفت: شتاب‌بخشی به طرح نهضت مسکن و توسعه مناطق محروم فارس در دستور کار مسئولان استان فارس قرار دارد، بهره‌گیری از ابزارهای قانونی یکی از مهم‌ترین چشم‌اندازها و سیاست‌های مسئولان استان برای تحقق این هدف مهم است.

وی افزود: پیشبرد اقدامات در حوزه نهضت ملی مسکن و محرومیت‌زدایی در مناطق مختلف استان فارس یکی از رویکردهای مهم دولت است؛ رویکردی که با حضور مسئولان این استان در مناطق صعب‌العبور و حاشیه شهرها و مناطق محروم تبدیل به گفتمانی ماندگار شده است.

به گفته معاون پشتیبانی بنیاد مسکن استان فارس، طبق آخرین سرشماری جمعیت روستایی فارس، حدود یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر یعنی معادل ۳۰ درصد جمعیت استان و تعداد روستاهای دارای سکنه این استان نیز افزون بر ۴ هزار روستا است. بنیاد مسکن برای همه جمعیت روستایی برنامه عمران و سازندگی تدوین کرده است.

برومند ادامه داد: قطعاً اگر بتوانیم به علت مهاجرت‌ها در بسیاری از روستاها به‌صورت کارشناسی نگاه کنیم و اشتغال روستاها را حفظ کنیم، هیچ روستایی حاضر به مهاجرت و سکونت در حاشیه شهرها با این حجم از مشکلات موجود در این مناطق نخواهد شد؛ سعی بنیاد مسکن نیز بر این بوده است که به روستاها توجه بیشتری شود و بخش قابل‌توجهی از اعتبارات را صرف کمک به روستاها کنیم.

اهتمام در سرعت بخشی به طرح نهضت ملی مسکن در فارس
محسن ابراهیمی، مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز نیز گزارشی از اجرای طرح‌های توسعه در این شهرستان ارائه داد و گفت: برخی طرح‌های عمرانی و پروژه‌های بهسازی روستاها مورد بازدید مسئولان بنیاد قرار گرفت و وضعیت پیشرفت فیزیکی طرح نهضت ملی مسکن در برخی شهرها بررسی شد و آخرین تصمیمات و سیاست‌ها در این حوزه اتخاذ شده است.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان