کد خبر: ۱۶۱۹۰۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۲ - ۰۷ آذر ۱۴۰۲
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری فارس مطرح کرد:

توزیع عادلانه سرمایه‌گذاری در تمام نقاط فارس

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری فارس از تشکیل ۱۰ کارگروه در قرارگاه جهادی اقتصادی و سرمایه‌گذاری استان خبر داد و یکی از اهداف آن را توزیع عادلانه سرمایه‌گذاری در تمامی نقاط استان عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، مهدی خادمی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری فارس در یک نشست خبری، مطالبی را در خصوص راه‌اندازی قرارگاه سرمایه‌گذاری کوثر در استان فارس مطرح کرد.


 وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم در کنار رفع مسائل و مشکلاتی که حاکمیت به‌عنوان یکی از شرح وظایف اصلی دنبال می‌کند و بحث اقتصادی به‌عنوان اولویت اول دستگاه‌های اجرایی تکلیف شده است، اظهار کرد: به‌طورکلی در استان‌ها، معاونت‌های هماهنگی در حوزه اقتصادی به‌عنوان نماینده حاکمیت، مسئولیت هماهنگی شرح وظایف اقتصادی همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها را به عهده دارند.

خادمی افزود: انتظار می‌رود که مسائل و مشکلات عمده اقتصادی و پیگیری رشد شاخص‌های توسعه استان را معاونین هماهنگی شورای اقتصادی دنبال کنند. از ابتدای دولت سیزدهم، آسیب‌شناسی مستمری در حوزه‌های مختلف مرتبط با بحث اقتصاد استان صورت‌گرفته است و عملاً ما در دو بخش اقتصاد و سرمایه‌گذاری تحت عنوان بازار، تنظیم بازار، صادرات و واردات، جذب سرمایه‌گذاری و حوزه اشتغال، برنامه‌هایی را خدمت استانداری ارائه دادیم و نهایتاً به یک مدلی تحت عنوان قرارگاه جهادی اقتصاد و سرمایه‌گذاری کوثر رسیدیم.

تشکیل قرارگاه جهادی اقتصادی با ۱۰ کارگروه

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری فارس ادامه داد: پیشنهادها ما در یک کارگروه ویژه به‌صورت تخصصی رسیدگی شد و نهایتاً پذیرفته شد که بحث اقتصادی استان را با محوریت همین قرارگاه پیش ببریم.

خادمی در ادامه از تشکیل ۱۰ کارگروه در این قرارگاه سرمایه‌گذاری خبر داد و گفت: کارگروه استعدادیابی، کارگروه سرمایه‌گذاری، کارگروه ماده ۳۳ که به موضوع پایش و پالایش اراضی واگذار شده به سرمایه‌گذاران را دنبال می‌کند، کارگروه احیاء واحدهای راکد، کارگروه دیپلماسی اقتصادی، کارگروه دانش‌بنیان‌ها، کارگروه امور شهرستان‌ها، کارگروه دستیار مردمی انصار و کارگروه رسانه و فضای مجازی، ۱۰ گروهی هستند که در قرارگاه جهادی اقتصادی و سرمایه‌گذاری کوثر فعال خواهند بود.

وی با بیان اینکه این قرارگاه قصد دارد فرهنگ سرمایه‌گذاری را در تمامی نقاط استان نهادینه کند، گفت: متأسفانه رشد و توسعه اقتصادی به‌صورت عادلانه در شهرستان‌ها از شمال تا جنوب استان انجام نشده است و یکی از اهدافی که قرارگاه سرمایه‌گذاری دنبال می‌کند، توزیع عادلانه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و ایجاد پروژه‌های سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی در تمام نقاط استان است.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری فارس در پایان این نشست خبری از برگزاری سومین همایش منطقه‌ای و شهرستانی با موضوع توسعه اقتصادی، با میزبانی شهرستان فسا در ماه جاری خبر داد.

انتهای پیام/


 


منبع: ایسنا
نظرات بینندگان