کد خبر: ۱۶۱۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۲ - ۰۷ آذر ۱۴۰۲
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس:

دانشگاه زنده و فعال موجب پویایی و رشد جامعه می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: دانشگاه زنده و فعال موجب پویایی، رشد، نشاط و سرزندگی جامعه می‌شود و تشکل‌های دانشجویی رسالتی دوچندان در این عرصه دارند.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، اسماعیل قزل سفلی  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس روز سه‌شنبه در نشست کمیسیون دانشجویی استان فارس در شیراز گفت: امام خمینی (ره) دانشگاه و دانشجو را مبدا و محور همه تحولات می‌دانستند و ما به‌عنوان متولیان امر در دانشگاه‌ها باید به این نکته توجه کنیم که اگر دانشجو برنامه‌ای ارائه نمی‌دهد، درخواستی ندارد یا هیجانش را در محیط دانشگاه ابراز نمی‌کند، به فکر فرو رویم که چه فضای جدیدی جایگزین این شور و نشاط دانشگاه و فعالیت‌های دانشجویی شده است.

 وی ادامه داد: بخشی از این مسئله مربوط به حوزه فضای مجازی است و همه دانشگاه‌ها باید این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.

دانشگاه زنده و فعال موجب پویایی و رشد جامعه می‌شود

قزل سفلی اظهار کرد: باید تشکل‌های دانشجویی که پرچم‌دار فعالیت‌های دانشجویی هستند را به‌منظور تحرک و فعالیت بیشتر دائم کنار هم قرار دهیم تا آنها با نقش‌آفرینی جنبشی که ایفا می‌کنند دانشگاه‌ها را پویا و فعال نگه دارند.

معاون استاندار فارس گفت: پویایی و فعال‌بودن دانشگاه به داشتن برنامه‌های جنبشی و چالشی است و هرچه قدر درون دانشگاه چالش باشد آن دانشگاه زنده و پویا است.

 قزل سفلی افزود: دانشگاه اگر ساکن باشد تبعات این سکون را باید در حوزه اجتماعی جستجو کرد.

 زمینه برای فعالیت تشکل‌های دانشجویی فراهم شود

 وی ادامه داد: دانشگاه در عین حالی که نباید سیاست‌زده باشد؛ اما حتماً باید سیاسی باشد و نسبت به تمام مسائل داخلی و حتی حوزه بین‌الملل موضع‌گیری کند و ما مسئولان نیز وظیفه داریم که زمینه را برای فعالیت تشکل‌های دانشجویی فراهم کنیم.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: اگر فکر کنیم که هرچه دانشگاه آرام‌تر باشد مدیریت ما قوی‌تر خواهد بود سخت در اشتباه هستیم.

 نقش دانشگاه و دانشجو در مشارکت مردم در انتخابات

 قزل سفلی، با اشاره به در پیش بودن انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری (۱۱ اسفند ۱۴۰۲) گفت: در آستانه این رویداد بزرگ و مهم، دانشگاه، دانشجو و تشکل‌های دانشجویی نقش‌برجسته‌ای در فراهم‌کردن زمینه حضور گسترده مردم در این انتخابات دارند که باید این نقش را به‌خوبی ایفا کنند.

 وی اظهار کرد: مناظره‌های دانشجویی، کرسی‌های آزاداندیشی و تریبون‌های آزاد دانشجویی از جمله برنامه‌هایی است که معمولاً تشکل‌های دانشجویی به دنبال اجرای آن هستند و مسئولان دانشگاه باید شرایط لازم برای عملیاتی‌شدن این برنامه‌ها را فراهم کنند و در این زمینه حمایت‌های لازم را داشته باشند تا شور و نشاط دانشجویی شکل گیرد.

 این مسئول ادامه داد: هر چه بیشتر مباحث را به سمت مناظره‌های دانشگاهی سوق دهیم قطعاً جمع‌های دانشجویی رشد بیشتری خواهند کرد.

معاون استاندار فارس افزود: باید حس استکبارستیزی در دانشجویان همواره تقویت شود و در تمام فضای دانشگاه باید ماهیت و جایگاه روز دانشجو تبلیغ و تبیین شود.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان