کد خبر: ۱۶۱۹۴۸
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۸ - ۱۰ آذر ۱۴۰۲
امام جمعه شیراز :

جایگاه فارس در اقتصاد دریا محور باز تعریف شود

امام جمعه شیراز بیان اینکه امروز نیروی دریایی ما بین‌المللی است و همه آب‌های آزاد جهان را طی می‌کند، تاکید کرد: توقع داریم جایگاه اساسی شیراز در حمایت و پشتیباتی تاریخی از نیروی دریایی فراموش نشود و ظرفیت‌های خوبی هم در این زمینه در فارس وجود دارد.
به گزارش خبرنگار  گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز ضمن تبریک روز نیروی دریایی، اظهار کرد: شیراز نقش پشتیبانی پررنگی در زمینه دریایی داشته و این سابقه تاریخی نباید فراموش شود.

وی با بیان اینکه امروز نیروی دریایی ما بین‌المللی است و همه آب‌های آزاد جهان را طی می‌کند، تاکید کرد: توقع داریم جایگاه اساسی شیراز در حمایت و پشتیباتی تاریخی از نیروی دریایی فراموش نشود و ظرفیت‌های خوبی هم در این زمینه در فارس وجود دارد.

امام جمعه شیراز افزود: اگر در فرصت فعلی جایگاه پیشتیبانی شیراز در عرصه دریایی و اقتصاد دریامحور مورد توجه قرار نگیرد دیر می‌شود و مسئولان فارس باید فکر و برنامه ریزی کنند تا جوانان فارسی در پس کرانه دریا خدمت کند و خدماتی نیز دریافت کنند.

دولت و مجلس خوب نیازمند نظارت مردم است

امام جمعه شیراز با اشاره به شهادت آیت‌الله مدرس و روز مجلس، گفت: امید است مجلس شورای اسلامی همواره افرادی چون مدرس داشته باشد که به کمک آنها مسیر مستقیم پیشرفت کشور طی شود.

وی با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس، از مسئولان خواست تا برای برپایی پرشور، درست و دقیق این انتخابات تلاش کنند.

دژکام گفت: مردم باید به طور دائم بر فعالیت دولت و مجلس نظارت و امر به معروف و نهی از منکر کنند، چون بدون نظارت مردم مجلس و دولت خوبی نخواهیم داشت.

وی با یادآوری یکشنبه آینده به عنوان روز جهانی معلولان، بیان کرد: همه انسانها وقتی معلولی می‌بینند احساس انسانی شان برای کمک به وی تحریک می‌شود و قرآن کریم نیز از آن تجلیل کرده است.

دژکام اضافه کرد: حال شمار زیادی از کودکان و زنان باردار در غزه کشته می‌شوند، اینکه بگوییم سرنوشت فلسطینی‌ها برای ما اهمیت ندارد، دور از انسانیت است و بی‌تفاوتی در این زمینه انسانیت را زیر سؤال می‌برد.

تلاش برای ساختن ایران قوی مطالبه عمومی از دانشجویان است

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به روز دانشجو در ۱۶ آذر، اظهار کرد: ذهنیت مثبت مطالبه‌گری درباره دانشجویان شکل گرفته اما مطالبه گری یک طرفه نیست و مطالباتی نیز از دانشجویان وجود دارد که خواسته عمومی از آنها فکرتلاش برای ساختن ایران قوی است.

وی افزود: باید عقب‌ماندگی های ۳۰۰ سال گذشته جبران شود و برای قدرتمندی ایران هیچ قشری بیش از اهالی علم و فناوری نمی‌تواند کار کند.

دژکام اذعان کرد: برای واردات یک چمدان فناوری باید یک کشتی انرژی صادر کنیم، بنابراین دانشجوی دلسوز کشور باید به فکر تغییر این معادله باشد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان