کد خبر: ۱۶۱۹۵۵
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۲ - ۱۱ آذر ۱۴۰۲

قرارگاه شهید آشتیانی در فارس راه اندازی شد

قرارگاه شهید آشتیانی در فارس توسط بسیج دانشجویی این استان راه اندازی شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، قرارگاه دانشجویی تربیتی شهید آشتیانی امروز توسط بسیج دانشجویی استان فارس تشکیل و آغاز به کارکرد.

علیرضا غریبی، مدیر رشد و کادرسازی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس در مراسم آغاز به کار قرارگاه دانشجویی شهید آشتیانی اظهار کرد: با مطالعه فعالیت‌های دانشجویی و جنبش‌ها می‌توان دریافت که تا چه حد دانشجویان جریان‌ساز و تأثیرگذار بوده‌اند و امروز نیز این نقش کم‌رنگ و یا تقلیل نرفته است.

وی با بیان اینکه دانشجویان سکان‌دار جریان‌سازی و کنشگری در کشور و حتی در سطح بین‌الملل هستند افزود: باید به لزوم تربیت نیروی انقلابی توانمند، متعهد و متخصص توجهی دوچندان کرد و باتربیت نیروهای مؤمن و انقلابی خلأهای موجود در این اجتماع تأثیرگذار و اساسی دانشجویی از بین برد و دانشجو را نسبت به اتفاقات و حوادث پیرامون خود حساس و او را برای اثرگذاری تربیت کرد.

مدیر رشد و کادرسازی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با بیان اینکه عدم وجود نیروی توانمند و متعهد به‌نظام سبب توقف و یا کندشدن سرعت جریان‌های دانشجویی و کم‌رنگ‌شدن نقش آن‌ها می‌شود، اضافه کرد: انتظار می‌رود که در تربیت نیرو، اقدامات عمیق، درست و اصولی مبتنی بر آرمان‌ها و رهیافت‌های امام جامعه صورت گیرد.

غریبی با بیان اینکه مدیریت رشد و کادرسازی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس اقدام به راه‌اندازی قرارگاه تربیتی شهید آشتیانی کرده است ادامه داد: این قرارگاه قصد دارد با تدوین مسیر آموزشی، نیروهای مستعد را شناسایی و جذب کرده و سپس با پیاده‌سازی مسیر آموزشی خود، آن‌ها را در مسیر (جذب تا مدیر تراز) قرار داده تا بتوانند مدیران آینده بخش‌های مختلف سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی باشند.

مدیر رشد و کادرسازی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس گفت: قرارگاه باید شبکه‌ای از افراد تربیت شده توسط مسیر آموزشی را داشته باشد تا بتواند با آن‌ها به‌صورت دائمی ارتباط داشته و در زمان نیاز از آن‌ها استفاده شود.

قرارگاه شهید آشتیانی در فارس راه اندازی شد

غریبی در ادامه تربیت نیروهای جذب شده به‌صورت اختصاصی، طراحی مسیر راهبردی تربیتی جذب تا مدیر تراز، تعلیم‌وتربیت نیروهای انقلابی برای استفاده به‌عنوان کادر آینده بخش‌های مدیریتی، تشکیل شبکه‌ای از افراد آموزش‌دیده و آماده فعالیت از اهداف قرارگاه تربیتی شهید آشتیانی برشمرد و تصریح کرد: در این قرارگاه به دنبال تربیت نیروی انقلابی و متعهد با کارآمدی در حوزه‌های کمک به نقش‌آفرینی تخصصی بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها، گفتمان‌سازی، جریان‌سازی و موج‌آفرینی انقلابی در دانشگاه و ترویج گفتمان امامین انقلاب در حوزه‌های مختلف علمی و... هستیم.

وی بیان داشت: برنامه‌های قرارگاه و مسیر آموزشی با فرایند توجیهی، هماهنگی‌ها، تدوین شیوه‌نامه و... نه‌ماهه تنظیم و فرایند آغاز به کار آن نیز از آذرماه ۱۴۰۲ شروع شد که تا شهریور ۱۴۰۳ مسیر آموزشی تمام شده و دانش‌پژوهان از قرارگاه تربیتی شهید آشتیانی فارغ‌التحصیل می‌شوند.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان