کد خبر: ۱۶۱۹۶۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰ - ۱۱ آذر ۱۴۰۲

خبرهای خوش بیمه‌ای برای بیماران دیابتی

به‌منظور حمایت بیشتر از بیماران مبتلا به دیابت علاوه بر پوشش بیمه پایه، بخشی از هزینه داروها، لوازم و خدمات تعریف شده تحت عنوان بسته بیماران از طریق صندوق‌های بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج پوشش داده می‌شود.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمدمهدی ناصحی مدیرعامل بیمه سلامت اعلام کرد: اگر بیمار دیابتی در مرکز درمانی بستر شود هزینه‌های آن با ۹۰ درصد تعرفه‌های دولتی در تعهد بیمه سلامت است از جمله این خدمات شامل بستری بیمار جهت کنترل عوارض دیابت نظیر کتواسیدوز دیابتی، کمای هایپراسمولار، زخم پای دیابتی، کنترل ناپایداری قند خون در این بیماران است.

بر اساس توضیحات وی، در حوزه سرپایی نیز خدمات درمانی سرپایی متعددی مشتمل بر داروهای درمان دیابت، آزمایش‌ها گوناگون و سایر خدمات پزشکی و پاراکلینیکی برابر فهرست تعهدات سازمان‌های بیمه‌گر پایه برای بیمه‌شدگان مبتلا به دیابت تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار دارد.

بیش از ۷.۵ میلیون نفر در کشور به بیماری دیابت مبتلا هستند که از این میان حدود ۲۵ درصد از بیماری خود اطلاع ندارند. درحالی‌که دیابت یک بیماری مادام‌العمر است و در ایران هفتمین عامل مرگ‌ومیر به شمار می‌رود. در همین راستا تعداد زیادی از مخاطبان نیز با ثبت سوژه‌ای در سامانه فارس من نیز خواستار پیگیری این موضوع شده بودند.

خبرهای خوش بیمه‌ای برای بیماران دیابتی

بر اساس اعلام مدیرعامل بیمه سلامت، به‌منظور حمایت بیشتر از بیماران مبتلا به دیابت علاوه بر پوشش بیمه پایه، بخشی از هزینه داروها، لوازم و خدمات تعریف شده تحت عنوان بسته بیماران از طریق صندوق‌های بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج پوشش داده می‌شود.

همچنین به‌عنوان نمونه هزینه‌های مربوط به دستگاه اندازه‌گیری قند خون (تا سقف ۴۰۰.۰۰۰ تومان هر ۵ سال) نوار قند خون تا سقف (۱۴۰.۰۰۰ تومان در ماه) و سوزن تا سقف (۵۰.۰۰۰ تومان در ماه) از محل صندوق صعب‌العلاج قابل‌پرداخت است.

انتهای پیام/

منبع: فارس
نظرات بینندگان