کد خبر: ۱۶۱۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۴ - ۱۱ آذر ۱۴۰۲

شورای امنیت جدیدترین گزارش اجرای برجام را بررسی می‌کند

شورای امنیت سازمان ملل در اواخر آذرماه گزارش دبیرکل سازمان ملل درباره قطعنامه ۲۲۳۱ و اجرای برجام را بررسی می‌کند.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، «اکوادور» که در ماه دسامبر (ماه جاری میلادی) ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل را بر عهده دارد اعلام کرد که شورا در نشست روز ۱۸ دسامبر (۲۷ آذرماه) گزارش دبیرکل سازمان ملل دررابطه‌با قطعنامه ۲۲۳۱ مورخ ۲۰ ژوئیه ۲۰۱۵ که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در مورد برنامه هسته‌ای ایران را تأیید کرد، بررسی خواهد کرد.

بنابر گزارش security council report، شورا همچنین گزارش‌هایی را از ونسا فرایزر، سفیر و نماینده مالت در سازمان ملل و تسهیل‌کننده اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ و همچنین کمیسیون مشترک که برای نظارت بر اجرای برجام تشکیل شد و شامل طرف‌های فعلی توافق است؛ چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس و ایران دریافت خواهد کرد.

شورای امنیت جدیدترین گزارش اجرای برجام را بررسی می‌کند

علاوه‌براین، انتظار می‌رود که رزماری دی کارلو، معاون دبیرکل در امور سیاسی و صلح، فرایزر و نماینده اتحادیه اروپا به‌عنوان هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک به شورای امنیت اطلاعاتی ارائه دهند.
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل مطابق با قطعنامه ۲۲۳۱ هر شش ماه یک‌بار گزارشی را دررابطه‌با روند اجرای آن در نشست عادی شورای امنیت ارائه می‌دهد که اعضا این گزارش را مورد بررسی قرار می‌دهند. گزارش قبلی دبیرکل در خصوص اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ و برجام در ماه ژوئیه (۱۵ تیرماه) ارائه شده بود.


انتهای پیام/
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان