کد خبر: ۱۶۱۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۰ - ۱۱ آذر ۱۴۰۲
ساعتی پیش رخ داد:

گروگانگیری در خیابان خبرنگار شیراز

ظهر امروز یک مورد گروگان‌گیری در خیابان خبرنگار شیراز رخ داد که با عملیات موفقیت‌آمیز پلیس فارس، این گروگان آزاد شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیل خبری «شیرازه»، به نقل از روابط‌عمومی پلیس فارس، حوالی ظهر امروز، ۱۱ آذرماه یک دختر و پسر نوجوان گروگان گرفته شدند. 

گروگان‌گیر که به همراه گروگان‌ها به سمت یکی از استان‌های جنوبی در حال حرکت بود،  با عملیات موفقیت‌آمیز پلیس فارس در تنگ ابوالحیات متوقف شدند.

در این عملیات  سردار حبیبی فرمانده انتظامی فارس با بالگرد پلیس حضور پیدا کرد و به همت نیروهای عملیاتی پلیس، توانستند گروگان‌گیر را در تنگ ابوالحیات زمین‌گیر کرده و آن را دستگیر و یکی از گروگان‌ها را آزاد کنند.


گروگانگیری در خیابان خبرنگار شیراز

پایان ماجرای گروگان گیری در شیراز

در همین راستا فرمانده انتظامی استان فارس در نشست خبری فوری با خبرنگاران، گفت: ظهر امروز یازدهم آذرماه در پی یک فقره آدم‌ربایی در خیابان خبرنگار شیراز و متواری شدن گروگانگیران، بلافاصله شناسایی و دستگیری آنان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران انتظامی در بررسی‌های اولیه در صحنه جرم مطلع شدند یک سواری سمند با 3 سرنشین با تهدید اسلحه دختر و پسری جوان که در خیابان در حال تردد بوده‌اند را ربوده و به محل نامعلومی متواری شده‌اند.

حبیبی ادامه داد: سریعا طرح مهار اجرا و ماموران انتظامی با اقدامات فنی مطلع شدند که خودرو آدم‌ربایان در محور شیراز-کازرون در حال تردد می‌باشد.

فرمانده انتظامی استان فارس در ادامه تصریح کرد: تیم‌های عملیاتی پلیس امنیت عمومی و آگاهی استان، کارکنان انتظامی شهرستان‌های شیراز، کوه‌چنار و کازرون پس از هماهنگی با مرجع قضائی سریعا به محور مذکور اعزام و خودرو فوق را شناسایی و دستور ایست دادند که راننده با تیراندازی به سمت ماموران انتظامی اقدام به فرار کرد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه آدم‌ربایان یکی از گروگان‌ها (پسر) را با شلیک اسلحه به قتل می‌رسانند، عنوان کرد: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز در تیراندازی متقابل با رعایت قانون به کارگیری سلاح، یک نفر از گروگانگیران مجروح و دیگر همدستش نیز به هلاکت می‌رسد.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه فرد گروگان‌گرفته شده صحیح و سالم آزاد و به کانون گرم خانواده بازگشت، گفت: یک نفر از گروگانگیران (شخص سوم) نیز به سمت کوه‌های اطراف متواری که تلاش برای دستگیری وی با جدیت ادامه دارد.

وی با بیان اینکه علت گروگانگیری اختلافات خانوادگی بوده است، تصریح کرد: در بازرسی از خودرو متهمان یک قبضه اسلحه کلت، دو قبضه چاقو و ۶ دستگاه موبایل کشف شد.

سردار حبیبی گفت: پلیس به پشتوانه هماهنگی خوب مراجع قضائی در مورد امنیت مردم با هیچ کسی تعارف ندارد و با افرادی که به جان، مال، نوامیس، آبرو و حیثیت شهروندان تعرض کنند برابر قانون و با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

گفتنی است در این ماموریت فرمانده انتظامی استان با پوشش هوایی به صورت مستقیم هدایت عملیات را بر عهده داشت. 

انتهای پیام/


نظرات بینندگان