کد خبر: ۱۶۱۹۷۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۵ - ۱۲ آذر ۱۴۰۲
فرماندار شیراز:

عامل بوی نامطبوع شرق شیراز شناسایی شد

فرماندار شیراز گفت: با شناسایی یک کارگاه تولیدی، مسبب بوی نامطبوع شرق شیراز این واحد صنعتی با دستور مقام قضایی پلمب شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، لطف‌الله شیبانی فرماندار شیراز در خصوص مطالبه مردم منطقه شرق شیراز به‌خصوص بلوار اتحاد، مبنی بر استشمام بوی نامطبوع گفت: از گذشته تاکنون بوی ناشی از وجود فعالیت برخی کارخانه‌ها در اطراف آن‌ها منتشر می‌شد و این مسئله اتفاق می‌افتاده است؛ اما در ۱۰ روز اخیر گزارش‌های مردمی مبنی بر استشمام بوی نامطبوع در نقاط مختلف شرق شیراز از جمله جاده کمربندی، پل فسا و... به‌خصوص در شب‌ها شدیدتر شد که این مسئله موجب سلب آسایش مردم شده بود؛ لذا رفع این مسئله در دستور کارویژه قرار گرفت.

فرماندار شیراز با بیان اینکه در شرق این کلان‌شهر به دلیل وجود تصفیه‌خانه، رودخانه چنار راهدار، واحدهای صنعتی و... همیشه کمی بوی نامطبوع به مشام می‌رسد، افزود: طی ۱۰ روز اخیر این بوی نامطبوع از شروع غروب آفتاب شدت گرفته و تا ساعت ۴ صبح ادامه داشت که با پیگیری‌های فرمانداری و استقرار ادارات مختلف از نظیر محیط‌زیست، آتش‌نشانی، شهرداری شیراز و دیگر نهادهای مرتبط با این موضوع منشأ بوی نامطبوع در محیط کارگاه تصفیه روغن‌موتور در شهرک صنعتی شیراز شناسایی شد. 

وی از پلمب واحد صنعتی متخلف خبر داد و تأکید کرد: روز پنج‌شنبه هفته گذشته با دستور مقام قضایی این واحد صنعتی پلمب شد که پس از تعطیلی کارگاه بوی آزاردهنده شرق شیراز رفع شد و دیگر از سوی شهروندان موردی به نهادهای امدادی و خدمات شهری گزارش نشده است و بنا شد تا زمانی که کارگاه تصفیه روغن‌موتور در شهرک صنعتی تمهیدات لازم محیط زیستی را اتخاذ نکرده این واحد رفع پلمب نشود.

شیبانی، بوی ناخوشایند ناشی از ورود و تردد وسائل نقلیه حمل مواد شیمیایی را یکی دیگر از مشکلات مردم شهر شیراز عنوان کرد و ادامه داد: خودروهای حمل مواد اولیه شیمیایی با خریداری مواد شیمیایی از پالایشگاه‌ها آن‌ها را به مناطق شهری منتقل می‌کنند؛ ازاین‌رو با تردد در نزدیکی یا سطح شهر بوی نامطبوع ناشی از تخلیه این مواد باعث آزار و اذیت مردم می‌شد.

وی با اشاره به اینکه بوی نامطبوع در هنگام تخلیه مواد شیمیایی همراه خودرو است، تأکید کرد: با پارک شبانه این خودروها در خیابان‌های شهر بوی نامطبوع منتشر می‌شود؛ لذا ممنوعیت ورود وسائل نقلیه حمل مواد شیمیایی به شهر شیراز از آخر هفته گذشته به پلیس راهور و پلیس‌راه استان اعلام شد؛ بنابراین این خودروها باید در پایانه مربوط به خودشان پارک شود و سپس رانندگان به منزل خود در شهر مراجعه کند.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان