کد خبر: ۱۶۱۹۸۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۷ - ۱۳ آذر ۱۴۰۲
فاز دوم شهرک صنعتی اقلید آماده واگذاری است؛

اقلید فارس در مسیر گشایش‌های صنعتی

در حال حاضر رفع مشکل برق شهرک‌های صنعتی اقلید در اولویت متولیان اقتصادی استان فارس قرار گرفته و فاز دوم شهرک صنعتی شماره یک این شهرستان نیز آماده واگذاری به متقاضیان می‌شود.
به گزارش خبرنگار گروه شهرستان‌ها پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، اقلید یکی از شهرستان‌های قدیمی فارس است که در فاصله ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز مرکز این استان قرار دارد.

این شهرستان که از ظرفیت بالایی در بخش صنعتی برخوردار است به لحاظِ آمار تعدادِ شهرک‌ها و نواحی صنعتی ایجاد شده نیز از جایگاه مطلوبی در استان بهره می‌برد به گونه‌ای که در این منطقه، شهرک‌های صنعتی اقلید ۱ و ۲، نواحی صنعتی تیمارجان، خنجشت، حسن‌آباد و سده راه‌اندازی شده‌ و کار واگذاری زمین در همه این شهرک‌ها و نواحی صنعتی انجام می‌شود.

این در حالیست که یکی از مهمترین دغدغه‌های صنعتگران در این شهرک‌ها توسعه زیرساخت‌ها و تأمین برق این نواحی صنعتی است که مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس اخیراً بر رفع مشکلات تأمین برق شهرک‌های صنعتی اقلید تاکید کرده و گفته که در زمینه تأمین برق تعدادی از شهرک‌های صنعتی فارس در مصوبات دور دوم سفر رییس جمهور موارد مهمی به تصویب رسیده که تأمین برق شهرک‌های صنعتی اقلید نیز با این مصوبه انجام خواهد شد.

سید مصطفی هاشمی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس اضافه کرد: بر اساس قانون، تأمین برق تا ورودی شهرک‌های صنعتی برعهده وزارت نیرو و شرکت توانیر است و در مصوبات دور دوم سفر رئیس‌جمهور وزارت نیرو مکلف به تأمین برق شهرک‌های صنعتی شده که با اجرای این مصوبات تحول مناسبی در زمینه تأمین برق این شهرک‌ها ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی اقلید ۲، خنجشت، سده و تیمارجان در شهرستان اقلید با مشکل تأمین برق روبرو هستند، ابراز کرد: امیدواریم گام‌های مؤثری در زمینه تأمین برق این شهرک‌ها برداشته شود.

اقلید فارس در مسیر گشایش‌های صنعتی

هاشمی یادآور شد: شهرستان اقلید با دارابودن ۶ شهرک صنعتی دولتی و یک شهرک صنعتی غیردولتی دارای بیشترین تعداد شهرک صنعتی در بین شهرستان‌های فارس است و در این شهرستان هم اکنون، شهرک‌های صنعتی اقلید ۱ و ۲، و نواحی صنعتی تیمارجان، خنجشت، حسن‌آباد و سده و نیز شهرک صنعتی غیردولتی محبت گستر راه‌اندازی شده است.

وی افزود: شهرک‌های صنعتی اقلید زمینه مناسبی برای ایجاد اشتغال و رونق تولید فراهم کرده‌اند و سرمایه‌گذاران از این ظرفیت ایجاد شده می‌توانند به‌منظور توسعه صنعتی شهرستان استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: باتوجه‌به اینکه بخش زیادی از شهرک صنعتی اقلید یک به متقاضیان واگذار و این شهرک جزو شهرک‌های صنعتی تقاضامحور قرار دارد، اجرای عملیات زیرساختی در فاز دوم این شهرک صنعتی باهدف آماده‌سازی اراضی برای واگذاری به متقاضیان در برنامه قرار گرفته است.

هاشمی همچنین از آمادگی برای واگذاری اراضی شهرک صنعتی اقلید ۲ به سرمایه‌گذار جهت اجرای طرح نیروگاه خورشیدی خبر داد و گفت: زاویه تابش نور در اقلید وضعیت مناسبی را برای سرمایه‌گذاری در این بخش فراهم کرده و ما نیز برای حمایت از این طرح‌ها زمین را با شرایط ویژه و اقساط بلندمدت واگذار می‌کنیم.

انتهای پیام/


منبع: ایرنا
نظرات بینندگان