کد خبر: ۱۶۲۰۰۸
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۴ - ۱۴ آذر ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد:

فارس، استان اول کشور در زمینه تولید محصولات گلخانه‌ای

مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها وزارت جهاد کشاورزی گفت: استان فارس جزو استان‌هایی است که ظرفیت توسعه گلخانه را دارد و شرکت‌های گل خانه‌ساز و تأمین‌کننده نهاده‌های تولیدی نقش مهمی در این زمینه دارند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، الهام فتاحی‌ فر مدیر کل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان زینتی، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تحقق این امر، نیازمند یک مطالعه جامع در استان‌های مستعد توسعه گلخانه‌ها، است.

به گفته وی: استان فارس، با ۸۸۰ هکتار گلخانه در زمینه سبزی و صیفی و گل و گیاهان زینتی در سال گذشته، با تحقق ۱۵۰ درصد بیشتر از برنامه پیش‌بینی شده، موفق به کسب رتبه اول در واحد‌ های گلخانه‌ای کشور شد.

مدیر کل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان زینتی، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی، اضافه کرد: استان فارس، جزو استان‌هایی است که ظرفیت توسعه گلخانه را دارد و شرکت‌های گلخانه‌ساز و تأمین‌کننده نهاده‌های تولیدی نقش مهمی در این زمینه دارند.

فارس، استان اول کشور در زمینه تولید محصولات گلخانه‌ای


وی به اهمیت بحث آموزش و انتقال دانش فنی، اشاره کرد و افزود: باید از طریق بخش تحقیقات، دانشگاه شیراز و دانشکده کشاورزی به توسعه گلخانه‌ها در فارس کمک کنیم.


فتاحی فر، افزایش قیمت نهاده‌ها و زیرساخت‌های توسعه گلخانه را از دلایل افزایش هزینه سرمایه گذاری در این بخش دانست و به حمایت‌های تسهیلاتی از متقاضیان توسعه گلخانه، اشاره کرد و گفت: یکی از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی در تخصیص اعتبارات، پرداخت تسهیلات گلخانه است.

منبع: صدا و سیما

انتهای پیام/
نظرات بینندگان