کد خبر: ۱۶۲۰۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳:۳۸ - ۱۶ آذر ۱۴۰۲
شیرازه گزارش می‌دهد؛

دانشجویان بهترین کمک کننده در حل مشکلات

استاندار فارس خطاب به دانشجویان گفت: بهترین کمک را شما دانشجویان می‌توانید در حل مشکلات بکنید که هنوز اشتغال‌های آنچنانی ندارید و بیایید گروه‌های دانشجویی و مردمی راه بیندازید.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، امروز ۱۶ آذرماه، مصادف با روز دانشجو، طی مراسمی که با حضور استاندار فارس، روسای دانشگاه‌های شیراز، و جمعی از دانشجویان دانشگاه‌ها برگزار شد، این روز گرامی داشته شد.

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در این مراسم  خطاب به دانشجویان گفت: بهترین کمک را شما دانشجویان می‌توانید در حل مشکلات بکنید که هنوز  اشتغال‌های آنچنانی ندارید و بیایید گروه‌های دانشجویی و مردمی راه بیندازید.

وی با بیان اینکه طی ۲ سال در این دولت ۷۰ سفر شهرستانی انجام شده است، افزود: در تمام طول سفر از پروژه‌ها و مشکلات بازدید شده و تلاش کردیم در حل آنها کوشا باشیم.

ایمانیه همچنین از افزایش ۶۰ درصدی شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و گفت: اکنون شرکت‌های دانش‌بنیان حدود ۳۰ درصد افزایش یافته‌اند.

استاندار فارس در ادامه به برخی مشکلات حوزه اقتصادی استان و واحدهای دارای مشکل اشاره و اظهار کرد: کارخانه کاغذسازی، در حال تکمیل است، همچنین کارخانه قند ممسنی آماده بهره‌برداری است.
دانشجویان بهترین کمک کننده در حل مشکلات
نماینده عالی دولت در فارس با اشاره به برخی پروژه‌های اجرا شده در استان و شهر شیراز، عنوان کرد: برخی دانشجویان تنها نیمه خالی لیوان را میبینند در حالی که خطوط مترو شیراز خروجی همین دانشگاه‌های ماست.

جوانان سرمایه‌های اصلی کشور به‌حساب می‌آیند

در ادامه این مراسم مؤذنی رئیس دانشگاه شیراز نیز با بیان اینکه در همه جوامع، جوانان سرمایه‌های اصلی کشور به‌حساب آمده و قطعاً دانشجویان گل سرسبد جوانان هر کشوری هستند و خواهند بود، عنوان کرد: کسانی که وارد دانشگاه‌ها می‌شوند، از بهره هوشی بالاتری برخوردارند و قطعاً آنها از نظر فکر و ذهن نسبت به دیگران برتری دارند. 

وی تصریح کرد: امروز دانشجویان ما دغدغه و نگرانی‌هایی دارند که عموماً ناشی از معضلات مختلف همچون فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و روحی روانی بوده که در جامعه وجود دارد.

مؤذنی افزود: بعضی‌ها در برابر مشکلات، ناامیدی را پیشه می‌کنند و بعضی‌ها بی‌تفاوت عبور می‌کنند همچنین متأسفانه بعضی‌ها از کشور خارج می‌شوند. 

وی ادامه داد: خروج نخبگان از کشور، یک نوع بردگی مدرن را برای کشورهای بیگانه رقم می‌زند. 

همچنین رئیس دانشگاه شیراز اضافه کرد: امروز بردگی مدرن به این معنی است که فکر و ذهن و استعداد جوانان کشورهای دیگر را به خدمت می‌گیرند و در راستای اهداف خود به کار می‌گیرند.

وی ادامه داد: خروجی این تفکرات، ظلم و تعدی به حق دیگران است، کمااینکه کشورهای پیشرفته اروپا و آمریکا، غاصبینی بودند که کشورهای دیگر را تاراج کرده‌اند و از آنها بهره‌برداری کرده‌اند. 

مؤذنی با بیان اینکه خروج دانشجویان نیز در راستای اهداف آن کشورهاست، افزود: اما گروه دیگری هستند که واکنش متفاوتی دارند و بیان می‌کنند که می‌توانیم با کمک یکدیگر مسائل و مشکلات را حل کنیم. 

وی گفت: ما در این کشور ظرفیت‌ها و امکانات بسیاری داریم که اگر به آن توجه شود، جایی برای نگرانی نیست.

این مراسم با تجلیل از دانشجویان برتر در زمینه‌ های علمی، فرهنگی و... به پایان رسید.

انتهای پیام/۲۲۴۲۲۴
برچسب ها: دانشگاه ، دانشجو ، شیرازه
نظرات بینندگان