کد خبر: ۱۶۲۰۵۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۳ - ۱۸ آذر ۱۴۰۲
علوم پزشکی شیراز طی اطلاعیه‌ای آخرین وضعیت کروناویروس در فارس را اعلام کرد:

بستری بودن ۱۷۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های فارس

علوم پزشکی شیراز طی اطلاعیه‌ای آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را تا ۱۸ آذر ۱۴۰۲ اعلام و از بستری بودن ۱۷۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه هجدهم آذر ۱۴۰۲، اعلام کرد.

 در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۹۲ هزار و ۵۰۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۵ هزار و ۲۴۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۷ هزار و ۳۹۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۶۳۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۵۴۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۶۱۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

هم اکنون ۱۷۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

همچنین مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۲۱۹ نفر است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۷ هزار و ۲۲ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبودیافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دز، به هشت میلیون و ۲۹۱ هزار و ۴۰۸ دز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۷۰۲ دز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۱۷ دز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۹۵ دز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۹۴ دز یادآور واکسن بوده است.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان