کد خبر: ۱۶۲۰۵۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۱ - ۱۸ آذر ۱۴۰۲
دادستان عمومی و انقلاب فارس اعلام کرد:

تخریب ۳۰۰ قطعه باغ‌شهری غیرمجاز در شیراز

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس گفت: ساخت‌وسازهای غیرمجاز شامل دیوارکشی و احداث ساختمان در ۳۰۰ قطعه از باغ شهرهای شمال غرب شیراز با حضور و نظارت دادستانی مرکز استان فارس تخریب شد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، سید مصطفی بحرینی دادستانی عمومی و انقلاب مرکز استان فارس روز شنبه از تخریب حدود ۳۰۰ قطعه از باغشهرهای شیراز غیرمجاز در شیراز خبر داد و اعلام کرد: این عملیات در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها و از جمله موضوعات پیگیری شده در معاونت صیانت از حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی مرکز استان فارس است.
 
 دادستان شیراز با تأکید بر قاطعیت دستگاه قضایی در برخورد با زمین‌خواری و تغییر کاربری‌های غیرمجاز گفت: این عملیات مساحتی به میزان ۶۵ هکتار از اراضی مناطق "آب پرده" و "کودیان" را شامل می‌شود و طی آن ۲۲۰ دیوارکشی غیرمجاز ۲۵ ساختمان و اتاقک ۲۰ مورد پی‌کنی، ۳۵ مورد سایر تأسیسات و دپو مصالح ساختمانی را در بر می‌گیرد.
 
 وی با تقدیر از همکاری کامل پلیس امنیت اقتصادی استان فارس، فرماندهی انتظامی شهرستان شیراز، مدیریت جهاد کشاورزی و مدیریت امور اراضی، مدیریت راهداری استان و شهرستان شیراز بیان کرد: عملیات اجرا شده در این دو نطقه از شمال غرب شیراز زمینه پیشگیری از تضییع حقوق بیت‌المال و همچنین جلوگیری از تشکیل پرونده‌های متعدد قضایی و مال‌باخته شدن افراد را فراهم کرد.
 
 این مقام قضایی از اراده دستگاه قضایی در شناسایی، تعقیب و برخورد قانونی و قاطع با زمین‌خواری، تغییر کاربری‌های غیرمجاز، تعرض به اراضی ملی، انفال و حریم و بستر رودخانه‌ها در شیراز و سراسر استان با اولویت عوامل اصلی و مسببان خبر داد و خاطرنشان کرد: در این فرایند تنها اجرای دقیق قانون مدنظر مقامات قضایی قرار دارد.
 
 دادستان مرکز استان فارس خاطرنشان کرد: در راستای تأکیدات مستمر رئیس‌کل دادگستری استان فارس در جلسات شورای پیشگیری از تخریب و تصرف اراضی و حفظ حقوق بیت‌المال همه مسئولان باید در چارچوب اختیارات قانونی خود اقدامات پیشگیرانه را دستور کار قرار دهند و پیش از وقوع هرگونه اقدام غیرقانونی زمین‌خواران، راه را بر آنان ببندند.


انتهای پیام/


منبع: ایرنا
نظرات بینندگان