کد خبر: ۱۶۲۰۸۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۴ - ۲۰ آذر ۱۴۰۲
استاندار فارس تاکید کرد:

اعتماد و اعتقاد لازمه همکاری بین دانشگاه و مدیران

استاندار فارس با تاکید بر اینکه لازمه همکاری اجرایی بین دانشگاه و مدیران، اعتماد و اعتقاد است، بیان کرد: در این ۲ سال اقدامات موثر و راه‌های جدیدی برای توسعه موسسات خصوصی فراهم شده است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس،  در رویداد سیاستگذاری تحول فارس گفت: همه مدیران و مسئولان به اقدامات ارزشمند اتاق فکر دانش‌بنیان پی برده‌اند و یقین دارند که با اولویت‌بندی مسائل و توجه به مباحث علمی جدید زمینه پیشرفت سازمان و افزایش خدمت‌رسانی به مردم میسر می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه لازمه همکاری اجرایی بین دانشگاه و مدیران، اعتماد و اعتقاد است، بیان کرد: در این ۲ سال اقدامات مؤثر و راه‌های جدیدی برای توسعه مؤسسات خصوصی فراهم شده است.

همچنین برای جوانان و دانشجویان نیز افق‌های نوینی ترسیم شده است؛ به عقیده بنده نمی‌شود صرفاً به کلاس درس و آزمایشگاه اکتفا کرد. برون‌داد تحصیل جوانان دانشجو و دانشگاهیان باید دردی از مشکلات مردم و کشور را حل کند.

نماینده عالی دولت در فارس در سخنان خود چند پیشنهاد سفارش پژوهش به اتاق فکر امور فناوری و دانش‌بنیان استانداری فارس ارائه کرد و افزود: در ۶ زمینه‌ای که به شما پیشنهاد می‌کنم پژوهش‌های مفید و عملیاتی انجام دهید سپس نتایج آن را در حضور مدیران مطرح و تصمیم‌گیری لازم انجام شود و بعد از آن مجدداً خودتان بر روند اجرایی‌شدن و تحقق آن‌ها نظارت و ارزیابی کنید.
اولین پیشنهاد استاندار فارس ورود به مباحث فرهنگی و اجتماعی بود. 

وی تصریح کرد: مباحث فرهنگی و اجتماعی یکی از موانع پیش روی کشور است، برای مثال در حوزه جوانی جمعیت، ازدواج دیرهنگام یا تعداد فرزندان با مسائلی مواجه هستیم که انحصاراً دلایل آن مباحث مالی نیست اتاق فکر استانداری این موضوع را در دستور کار بررسی قرار دهد.

چگونگی رفع مشکل کمبود اعتبار برای فعالیت‌های پژوهشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اساتید جوان دومین سفارش پژوهشی ایمانیه به اعضای اتاق فکر استانداری فارس بود.

وی اظهار داشت: بودجه مصوب صرفاً یک راه برای انجام پروژه‌های دوران تحصیلات تکمیلی است و اکتفا به آن راهی بن‌بست تلقی می‌شود قطعاً راه‌های متعدد دیگری وجود دارد که برای نمایان کردن آن‌ها نیاز به فکر و هم‌اندیشی است.

راه‌های ارتقا احساس هویت ایرانی‌اسلامی، راه‌حل‌های خروج صنایع از رکود، راه‌های جذب بیشتر توریست در هر چهار ظرفیت گردشگری استان، راه‌های تأمین آب برق و گاز موردنیاز صنایع و توسعه بیش‌ازپیش آن چهار محور دیگر پیشنهادات پژوهشی استاندار فارس بود.

ایمانیه با تأکید بر اینکه اتاق فکر فناوری و دانش‌بنیان استانداری با امکانات کم اقدامات بزرگی انجام داده است و به آن افتخار می‌کنیم، تصریح کرد: حل مشکلات با تمرکز بر راه‌حل‌های نرم‌افزاری و مبتنی بر فرهنگ ملی و مذهبی باشد. همچنین اجرای کارها به دست مردم سپرده شود، چون اثرگذاری بیشتری دارد و دولت در مسیر سیاست‌گذاری و نظارت‌ها گام بردارد.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان