کد خبر: ۱۶۲۱۰۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۲۱ آذر ۱۴۰۲
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس:

صبر انقلابی موجب تحقق اهداف اسلامی می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس تحقق اهداف نظام و ساختن تمدن اسلامی را نیازمند صبر انقلابی دانست و گفت: ساختن تمدن نوین نیازمند صبوری است بنابراین باید تلاش کرد و پای انقلاب ایستاد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، آیت‌الله «لطف‌الله دژکام» نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در مراسم سالروز شهادت آیت‌الله عبدالحسین دستغیب (ره) با بیان اینکه تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی نیازمند صبر انقلابی است، اظهار داشت: این به آن معنا نیست که کاری انجام نشود، بلکه باید با تلاش، پای انقلاب ایستاد؛ چراکه ساختن تمدن نوین نیازمند صبوری بوده و بر اساس مطالعات علوم اجتماعی و تحلیل تحولات اجتماعی چند نسل زمان می‌برد.
 
وی با اشاره به جمله‌ای از خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) که در کتاب «آفرینش راز آفرینش» شهید دستغیب تفسیر شده، گفت: اگر در عمل به این شهید احترام می‌گذارید باید پیام او را منتقل کنید؛ پیام او صبر و ایستادگی بود چنانچه صدیق طاهره فرمودند «خدای متعال برای چه صبر را بر ما واجب کرده است؟ اگر مزد می‌خواهید باید صبر کنید».
 
آیت‌الله دژکام یادآور شد: فارس ۱۵ هزار شهید تقدیم راه اعتلای انقلاب اسلامی کرده و اگر صبر نباشد همه زحمت‌ها به هدر می‌رود.
 
امام‌جمعه شیراز با بیان اینکه امروز جبهه مقاومت در هر گوشه‌ای دلش به ایران گرم است، تأکید کرد: نقش ایران در جبهه مقاومت مایه عزت است؛ ازاین‌رو ادامه این مسیر برای ساختن تمدن اسلامی را هم باید با صبر و ایستادگی طی کرد.
 
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری جمله‌ای دیگر از این کتاب شهید دستغیب (ره) را موردتوجه قرارداد و اضافه کرد: دشمن پس از مشاهده پیروزی‌های ایران اسلامی، برنامه‌ریزی کرد تا شهرها و روستاهای کشور را با آسیب‌های اخلاقی خراب کند؛ بنابراین نباید بگذاریم فساد و هرزگی در جامعه رواج یابد.
 
نماینده ولی‌فقیه در فارس با اشاره به اهمیت امربه‌معروف و اجرای آن در قیامت، تأکید کرد: هر چند در مسیر پیشگیری از فساد مدیریت مسئولان لازم است، اما باید کار را به خود مردم سپرد. در سالی که پایان آن یعنی آبان‌ماه آینده قرار است بزرگداشت ۱۵ هزار شهید فارس برگزار شود باید بیش از همیشه چهره شهید دستغیب به‌عنوان سیدالشهدای فارس به جامعه دینی استان و به‌ویژه نسل جوان معرفی شود.
 
صبر انقلابی موجب تحقق اهداف اسلامی می‌شود

وی بیان کرد: شهدا چراغ راه امت شدند تا به سلطه ۲۰۰ساله استعمار پایان دهند، آن‌ها مسیر عزت اسلام را روشن کردند درحالی‌که پیش‌ازاین نیروهای انگلیس و آمریکا برای فعالیت در فارس حق توحش دریافت می‌کردند.
 
آیت‌الله دژکام با اشاره به اینکه راه شهدا باعث ریشه‌کن‌شدن استکبار جهانی خواهد شد، تأکید کرد: برکت خون این شهیدان هر چه بوی کفر می‌دهد را نتن‌ها از ایران که از غرب آسیا بیرون می‌کنیم و طوفان الاقصی نیز طلیعه‌ای از آن است.
 
امام‌جمعه شیراز با تأکید بر نشر تفکر شهید دستغیب (ره) بیش‌ازپیش در جامعه یادآور شد: چنانچه در شورای فرهنگ عمومی نیز مطرح شد، لازم است سیره و سبک زندگی این عالم فرزانه را به یاد مردم بیاوریم، باید تلاش کرد تا نوع بینش او در میان کتاب‌هایش خاک نخورد و آن را به اجتماع بیاوریم که ادامه انقلاب اسلامی بسته به استفاده از این نوع تفکر است.
 
وی گفت: تنها نگارش کتاب در این زمینه کافی نیست؛ بلکه باید به تولید محتوای چندرسانه‌ای و انتشار در سطح فضای مجازی جامعه پرداخت چرا که سبک و گفتار این عالم شهید گنجی است که حال را تغییر می‌دهد. باید سال آینده در هنگام برپایی چنین مجلسی چشممان روشن باشد که هزاران کار چندرسانه‌ای برای ترویج اندیشه این شهید تولید و منتشر شده است.
 
وی اضافه کرد: این مغناطیس در شخصیت شهید دستغیب جلوه عجیبی دارد و باید سیره و سبک زندگی مردم در جامعه امروز ترویج شود.

منبع: دفاع پرس

انتهای پیام/

نظرات بینندگان