کد خبر: ۱۶۲۱۳۲
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۰ - ۲۶ آذر ۱۴۰۲
وصیت‌نامه شهید کشتی‌آرا:

اعمال نیک را خالی از هرگونه شرک و ریا انام دهید

شهيد «محمدعلی کشتی‌‌آرا» در وصیت خود می‌نویسد: «از شما برادران خود مى‌خواهم از قرآن به هيچ وجه جدا نشويد و روز به روز خود را به خداى خود نزديک‌تر گردانيد و اعمال نيک و خالى از هرگونه شرک و ريا انجام دهيد...»
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی ایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، شهيد «محمدعلی کشتی‌‌آرا» مهرماه سال 1348 در شيراز دیده به جهان گشود. او فرزند سوم خانواده بود. پدر خاتم ساز بود و مادر خانه‌دار. 7 ساله بود که راهی مدرسه شد. دوران ابتدايی و راهنمايی را با موفقیت پشت سرگذاشت. سال اول دبیرستان را می‌گذراند که تصمیم گرفت راهی جبهه نبرد شود. پس از گذراندن دوران آموزشی به منطقه جنوب اعزام شد. محمدعلی پس از چند ماه حضور مستمر در جبهه‌ی جنگ سرانجام چهارم شهریور سال 1365 منطقه جزيره مجنون با اصابت خمپاره به بدن به درجه رفيع شهادت نائل آمد. پيکر پاکش در گلزار شهدای شيراز به خاک سپرده شد.

متن وصیت:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ به نام خداوند رحمتگر مهربان وَالْعَصْر(1) إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِي خُسْرٍ ﴿۲﴾ إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ ﴿۳﴾

با نام او كه با صابران است وصيت خود را آغاز مى‌كنم: از پدر و مادر و برادران و اقوام و خويشان گرامى خود می‌خواهم كه هر چه بدى از من ديده‌اند حلال كنند و از خدا طلب مغفرت و رحمت را براى من مسئلت بنمايند. از شما پدر و مادر عزيز خود مى‌خواهم كه مرا ببخشيد و بدانيد كسى كه بر مرگ فرزند خود صبر كند بهشت بر او واجب می‌گردد.

از شما برادران خود مى‌خواهم در فکر اصلاح خود باشيد و از قرآن به هيچ وجه جدا نشويد و روز به روز خود را به خداى خود نزديك‌تر گردانيد و اعمال نيك و خالى از هرگونه شرك و ريا انجام دهيد چون در اين عالم تنها آن كسى سود مى‌برد كه با دلى مخلص و خالى از شرك به درگاه خدا روى آورد. به اميد برقرارى حكومت امام زمان(عج) در زمين. امام بزرگمان و قائم مقام رهبرى را در همه حالات دعا كنيد. 

انتهای پیام/
نظرات بینندگان