کد خبر: ۱۶۲۱۵۵
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۱ - ۲۸ آذر ۱۴۰۲
وصیت نامه شهید دهقان وصیت‌نامه شهید دهقان؛

جهان بینی با دیده باز

شهيد «مصيب دهقان» در دفترچه یادداشت خود می نویسد: «خداوند را شکرگزارم که دانایی‌ام داد که خودم و او را بشناسم و راهم را انتخاب کنم خداوند را شکرگزارم که بینایی‌ام داد که جهان را با دیدۀ باز بنگرم و...»
به گزارش خبرنگارگروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، شهيد «مصيب دهقان» یکم مهرماه سال 1337 در روستای شهيدآباد از توابع بخش بيضا ديده به جهان گشود. 7 ساله بود که راهی مدرسه شد. دوران ابتدایی را در همان روستا و راهنمایی را در روستای همجوار با موفقیت پشت سرگذاشت. پس از آن به خاطر نبود دبيرستان در روستا به شیراز رفت و دوران تحصیلی را با موفقیت به اتمام رساند. سال 1358 به عضويت سپاه پاسداران شيراز درآمد. با آغاز جنگ تحمیلی راهی جبهه نبرد شد و  سرانجام 27 اسفند ماه سال 1361 در حين انجام مأموريت در کازرون به شهادت رسید.

خداوند را شکرگزارم که مرا هدایت کردی به سوی نور به سوی خودت و به سوی اسلام. خداوند را شکرگزارم که دانایی‌ام داد که خودم و او را بشناسم و راهم را انتخاب کنم خداوند را شکرگزارم که بینایی‌ام داد که جهان را با دیدۀ باز بنگرم و جهان بینی‌ام را انتخاب کنم.

خداوند را شکرگذارم که بدنم را سالم ساخت تا بتوانم خوب و بهتر کار برای رضای او انجام دهم خداوند را شکرگزارم که وقت نوشتن این وصیت‌نامه را به من اعطا کرده است.

بار پروردگارا از تو می خواهم که آرزویم را به تحقق برسانی. خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار. برای حفظ اسلام از عمر ما بکاه و به عمر امام بیفزا.

بار الهی از تو می‌خواهم که رزمندگان اسلام پویندگان راه حسین و یاری دهندگان مبلغین – ناشرین و ناطقین اسلامی را یاری دهی والسلام.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان