کد خبر: ۱۶۲۱۶۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۲ - ۲۸ آذر ۱۴۰۲
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا اعلام کرد:

اجرای طرح کشاورزی قراردادی در شهرستان بیضا

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا از آغاز اجرای طرح کشت قراردادی از نیمه آذرماه در شهرستان بیضا خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه شهرستانهای پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از روابط‌عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بیضا، صدیقه مویدی از آغاز اجرای طرح کشت قراردادی از نیمه آذرماه در شهرستان بیضا خبر داد و گفت: کشاورزان با ثبت‌نام در طرح کشاورزی قراردادی می‌توانند از مزایای این طرح استفاده کنند.

وی با بیان اینکه سطح ابلاغ کشت قراردادی این شهرستان در سال زراعی جاری ۶ هزار و ۹۰ هکتار است، اظهار کرد: کشاورزان با شرکت در طرح کشت قراردادی از ۲۰ درصد تخفیف در حق بیمه و انجام تسویه‌حساب نهایی در زمان تحویل محصول بهره‌مند خواهند شد. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا در ادامه تصریح کرد: در این طرح به‌ازای تحویل هر تن محصول به مراکز خرید تضمینی مبلغ ۱۵۰ هزار تومان به‌عنوان کمک‌هزینه کرایه حمل محصول به کشاورز پرداخت می‌گردد. 

مویدی گفت: خرید محصول تولیدی از کشاورزان توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران موجب کاهش ریسک تولید، ثبات درآمد برای کشاورزان و حذف واسطه‌ها می‌شود.

اجرای طرح کشاورزی قراردادی در شهرستان بیضا

به گفته وی؛ در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ طرح کشت قراردادی محصول گندم، در سطح هشت هزار و ۷۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان اجرا شد. 

این مقام مسئول توضیح داد: کشاورزان با مراجعه به لینک مستقیم نرم‌افزار جامع کشت قراردادی به نشانی https://farm.mcinext.com و نصب بر روی گوشی خود می‌توانند در سامانه ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان