کد خبر: ۱۶۲۱۸۹
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۶ - ۳۰ آذر ۱۴۰۲
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس:

استان فارس ظرفیت بالنده‌ای در عرصه بانوان دارد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس گفت:مهرواره بانور طرحی است که در حیطه کنشگری بانوان در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی خوب عمل کرده است و به‌واسطه آن ظرفیت‌های فعال در عرصه‌های مختلف شناسایی شده است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حجت‌الاسلام حسن قانع مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس ضمن اشاره به مهرواره بانور و تأثیر آن گفت: مجموعه بنیاد هدایت در گام دوم مهرواره بانور به سراغ موضوع بسیار مهم و فریضه انقلابی جهاد تبیین رفته است که بسیار مورد تقدیر است.

وی ادامه داد: گام اول این طرح که با عنوان مهرواره بانور ۱ اجرا شد در حیطه کنشگری بانوان ما در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی بسیار موفق عمل کرد و توانست ظرفیت‌ها و سرمایه‌های فعال و بانوان موفق و کنشگر را شناسایی کند.

حجت‌الاسلام قانع یادآور شد: این طرح سرمایه‌ای را به استان‌ها معرفی کرد که زمینه مردمی‌سازی حکمرانی را در حوزه حل مسئله فردی و اجتماعی ایجاد کرده که امید است در گام دوم هم با رویکرد جهاد تبیین گره‌های ذهنی و بینشی آحاد مردم با ظرفیت کنشگری فرهنگی و تبلیغی بانوان باز شود و شاهد ارتقا در نظام مسائل پیرامون انقلاب و مسائل روز کشور باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس با اشاره بر اینکه استان فارس به‌عنوان سومین حرم اهل‌بیت علیهم‌السلام در کشور است عنوان کرد: این استان ظرفیت بسیار خوب و بالنده‌ای در عرصه بانوان دارد که سهم به سزایی در بانور یک را به خود اختصاص داد و امید است در گام دوم هم شاهد نقش‌آفرینی این قشر فرهیخته و هدایتگر و تأثیرگذار باشیم.

وی در ادامه افزود: از همه خواهران و کنشگران مؤثر حوزه روشنگری، هدایت و تبیین دعوت می‌کنیم که در این رزمایش معرفتی و بینشی حضور فعال داشته باشند تا با کمک آن‌ها بتوان گره‌های ذهنی که در این جنگ ترکیبی و شناختی که آحاد مردم به آن دچارند را حل کنیم.

مهرواره بانور پویشی ملی است برای قیام بانوان مسجدی در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی که نیاز به کنشگری این قشر وجود دارد. سال گذشته نخستین مهرواره بانور با رویکرد گره‌گشایی بانوان در حوزه زنان و خانواده برگزار شد. مجموعاً در سراسر کشور بیش از ۳۳ هزار نفر شرکت کردند.

دومین مهرواره بانور از ۲۸ آبان‌ماه هم‌زمان با ولادت حضرت زینب (س) آغاز شده و تا ۱۳ دی‌ماه سال جاری و مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) ادامه خواهد داشت؛ این دوره با رویکرد جهاد تبیین در حال برگزاری است. ضمن تولید محتوا برای کنشگران بانو، از آن‌ها خواسته شده تا که در قالب‌ها و بسترهای مختلف به این فریضه قطعی بپردازند.

تا کنون ۹۳ نفر از بانوان فعال مسجدی استان فارس در مهرواره بانور ۲ ثبت‌نام کرده‌اند. علاقه‌مندان و بانوان فعال برای شرکت در این مهرواره می‌توانند کلمه «بانور» را به سامانه ۵۰۰۰۹۶۵۰۰ ارسال کنند.

اتتهای پیام/
منبع: مهر
نظرات بینندگان