کد خبر: ۱۶۲۱۹۵
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۱ - ۰۱ دی ۱۴۰۲
امام جمعه شیراز:

ازدواج عامل مسئولیت‌پذیری و تغییر جهان‌بینی جوانان است

امام جمعه شیراز گفت: خانواده مهم ترین عنصر اجتماعی و ازدواج موجب تغییر جهان بینی جوانان و عاملی برای مسئولیت پذیری است.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه های نماز جمعه این هفته شیراز بیان کرد: با توجه به برآورد های صورت گرفته نزدیک به 30 درصد از جوانان جامعه انگیزه ای برای ازدواج ندارند از این رو باید با تبیین ویژگی های ازدواج به جوانان بتوان شرایط برای توسعه این امر مقدس فراهم کرد.

امام جمعه شیراز اضافه کرد: تنها بیان مشکلات جوانان در خطبه های نماز جمعه کفایت نمی کند بلکه باید تمامی دستگاه های متولی فعالیت خود را توسعه دهند تا این مشکل در جامعه برطرف شود البته نباید فراموش کرد که برخی از جوانان به علت نداشتن شغل ، مسکن و تمکن مالی نمی توانند ازدواج کنند اما هستند افرادی که با دارا بودن منابع مالی مناسب باز هم علاقه من به ازدواج نیستند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس خاطرنشان کرد: اگر گفته می شود جامعه ایران در حال پیر شدن است و باید زمینه ازدواج و فرزندآوری را در جامعه فراهم کرد از این رو مشکلاتی که در این حوزه وجود داشته نیز باید کاملا برطرف شود.

آیت الله دژکام تصریح کرد: خانواده مهم ترین عنصر اجتماعی است و افراد در بستر خانواده میتوانند به جایگاه رفیع در جامعه و توسعه شخصی دست پیدا کنند این در حالی است که خانواده محلی برای آرامش و عاملی برای کاهش معضلات اجتماعی است.

به گفته این مقام مسئول برای جلوگیری از انحراف اجتماعی و افزایش جامعه پذیری باید نسبت به تشکیل خانواده اقدام کرد این در حالی است که خانواده نقش ویژه ای در حل مشکلات اقتصادی افراد دارد.

وی ادامه داد: افراد با تشکیل خانواده با جهان بینی متفاوتی رو به رو خواهند شد از این رو برای حل مشکلات شخص علاوه بر مسئولیت پذیری بیشتر نسبت به توسعه فردی نیز اقدام می کند البته نباید فراموش کرد که اگر شعار اقتصاد مقاومتی را مطرح می کنیم این موضوع از درون خانواده شکل گرفته و به جامعه بسط داده می شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در خطبه های سیاسی این هفته شیراز نیز بیان کرد: موضوع ایمن سازی ساختمان مسئله ای است که رهبر معظم انقلاب نیز به آن تاکید ویژه ای داشته اند از این رو علاوه بر این که خانه ها باید در برابر زلزله مسحکم باشند باید در حوزه مدیریت مصرف انرژی نیز بهینه شده باشند.

آیت الله دژکام ادامه داد: طی صحبت های انجام شده با مسئولان شاهد هستیم که مدیریت مصرف انرژی در منازل و ساختمان ها خیلی مورد توجه قرار نگرفته است.

وی در خصوص روز تکریم مادران شهدا نیز بیان کرد: توسعه و نشر فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه همه آحاد محتلف مردم است از این رو تکریم مادران شهید نیز حائز اهمیت ویژه و بسیار قابل توجه است از این رو تکریم خانواده باعث عزت جامعه خواهد شد.
منبع: فارس
نظرات بینندگان