کد خبر: ۱۶۲۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۶ - ۰۲ دی ۱۴۰۲
فرمانده سپاه فجر استان فارس:

تلاش «جمعیت احرار» زندگی‌بخش است

فرمانده سپاه فجر استان فارس تلاش «جمعیت احرار» را احیا بخش جامعه دانست و از اعطای تسهیلات و اشتغال‌زایی برای افراد بازگشته از اعتیاد خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سردار «یدالله بوعلی»، فرمانده سپاه فجر استان فارس در جشن دوسالگی «جمعیت احرار» استان فارس، با بیان اینکه استان فارس می‌تواند با خلاقیت و ابتکار در اقدامات «جمعیت احرار» نیز عملکردی متفاوت و درخشان از خود به جا بگذارد، اظهار داشت: مسئله‌ای که «جمعیت احرار» در آن گام برمی‌دارد، تمامی موضوعات و معضلات جامعه ما را در بر می‌گیرد. «جمعیت احرار»، اسم قشنگ و با معنایی دارد؛ اما به نظر من در کنار این نام و معنای آن، در کاری که عزیزان انجام می‌دهند، یک احیا و زندگی بخشیدن نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه ما هیچگاه متکی به درمان نبوده‌ایم، گفت: باید قدردان جمعیت ایثارگر احرار باشیم که فارغ از امیدبستن به هیچ مسئولی و توقع از آن‌ها، باانگیزه و جدیت پای‌کار هستند.

فرمانده سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه اقدامات انجام شده توسط «جمعیت احرار»، یک روش و راهبرد جدید در راستای حل معضلات اجتماعی است، گفت: عملکرد «جمعیت احرار»، جنبه‌های تربیتی و هدایتی دارد که به‌واسطه آن، فرد مبتلا به اعتیاد، دوباره به یک فرد مفید و با قابلیت برای خانواده و جامعه‌اش تبدیل خواهد شد.

تلاش «جمعیت احرار» زندگی‌بخش است

سردار بوعلی خطاب به جمعیت احرار استان فارس گفت: من هم مثل شما هیچ تکلیفی از بالادست برای ورود به این قضیه دریافت نکرده‌ام، اما خودم سعی کردم تلاش‌هایی انجام داده و تشکیلاتی را راه‌اندازی کنم تا کار بهتر و بزرگ‌تری انجام شود.

 «جمعیت احرار» هسته‌های مردمی مقابله با اعتیاد هستند که در حوزه توزیع دارو، شناسایی معتادان، رسیدگی به خانواده آنها، مشاوره و احیای زندگی این افراد، به‌صورت خودجوش و منسجم فعالیت دارند.

انتهای پیام/
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان