کد خبر: ۱۶۲۲۰۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۹ - ۰۲ دی ۱۴۰۲
جدیدترین آمار کرونا در فارس اعلام شد؛

۱۳۲ بستری و یک فوتی

آخرین وضعیت کرونا در استان فارس از ابتدای شیوع تا امروز شنبه دوم دی ۱۴۰۲ اعلام شد.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از روابط‌عمومی علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۹۳ هزار و ۳۹۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۵ هزار و ۲۷۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۸ هزار و ۲۵۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۶۵۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۵۶۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۶۱۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

هم اکنون ۱۳۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، چهار بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در هفته گذشته، یک مورد جدید فوتی ناشی از کرونا در فارس گزارش شده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۲۲۰ نفر رسیده است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۷ هزار و ۲۸ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبودیافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

۱۳۲ بستری و یک فوتی

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۹۱ هزار و ۴۱۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۷۰۴ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۱۷ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۹۶ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۹۴ دُز یادآور واکسن بوده است.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان