کد خبر: ۱۶۲۲۲۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - ۰۴ دی ۱۴۰۲

تامین پوشش اینترنت عشایری به صورت پایلوت

مجری طرح توسعه خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از انتخاب استان فارس به عنوان استان پایلوت کشوری در راستای اجرای پروژه تامین پوشش اینترنت عشایری خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، ایرج روحی مجری طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: استان فارس از لحاظ جمعیت عشایری رتبه نخست کشور را داراست و در راستای تامین پوشش اینترنت عشایری، استان فارس توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان استان پایلوت طراحی در این بخش انتخاب شده است.

وی افزود: در فاز اول ۶۸ منطقه عشایری استان فارس واقع در ۱۷ شهرستان این استان تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار خواهد گرفت که شامل مناطقی با جمعیت بالای ۱۰۰ خانوار خواهد بود.

مجری طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تکمیل این فاز دسترسی ۶۸۵۰ خانوار عشایری با جمعیتی بالغ بر ۲۹۰۰۰ نفر به اینترنت پرسرعت فراهم خواهد شد و در فازهای بعدی حدود ۵۸۰ منطقه عشایری استان که تراکم جمعیتی کمتری دارند تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

روحی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه از سال آینده کلید خواهد خورد، خاطرنشان کرد: برای شروع کار چالش‌های جدی مانند جاده دسترسی، شبکه برق رسانی و تامین امنیت سایت‌ها وجود دارد که در این خصوص پس از بررسی‌های لازم، در مراحل طراحی سایت‌ها منظور خواهد شد.
تامین پوشش اینترنت عشایری به صورت پایلوت

عشایر استان فارس شامل ایلات قشقایی، خمسه، لر ممسنی و لر بویراحمدی می‌شوند و ایل قشقایی بیشترین جمعیت عشایری را در این استان داراست.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان