کد خبر: ۱۶۲۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۷ - ۰۴ دی ۱۴۰۲
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس یاداور شد:

پیگیری امور در دولت سیزدهم با یک گفتمان سه ضلعی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: دولت سیزدهم تلاش کرده در یک گفتمان سه ضلعی (مردم گرایی، برخورد با فساد و عدالت طلبی) کار خود را در حوزه‌های مختلف پیگیری کند که متاسفانه به این گفتمان در رده‌های میانی به خوبی پرداخته نشده است.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، اسماعیل قزل‌سفلی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس در جمع خبرنگاران گفت: رسانه‌ها بهتری روایتگر حقایق و تبیین‌کننده آن هستند.

وی با بیان اینکه نبرد ایران و آمریکا تمدنی بوده و همواره وجود داشته است، افزود: آمریکا با یک ایران هفت هزار ساله رقابت می‌کند. کشوری که در منطقه غرب آسیا، منطقه‌ای که محل استقرار سه قاره و مرکز اقتصاد دنیاست، قرار گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس ادامه داد: بنابراین اگر آمریکایی‌ها با ما دشمنی دارند به دلیل موقعیت استراتژیک و ژئوپلتیک جمهوری اسلامی است.

قزل‌سفلی با بیان اینکه آن‌ها می‌بینند که جمهوری اسلامی علی‌رغم همه تحریم‌ها در حال پیشرفت است و الگویی به دنیا عرضه کرده که نه تنها بدون آمریکا که در تخاصم با آمریکا هم می‌شود پیشرفت کرد، گفت: اگرچه این نبرد تمدنی یک جایی به نفع ما و جایی دیگر به نفع آن‌ها بوده، اما چیزی که آمریکایی‌ها هم نسبت به آن متعرض هستند این است که در هر جای دنیا قدم می‌گذارند با روح ایران و جمهوری اسلامی مواجه می‌شوند.

وی عنوان کرد: آمریکایی‌ها از همه ظرفیت‌های خود از جمله رسانه برای وارونه جلوه دادن حقایق استفاده می‌کنند و در کنار تحریم، تحریف هم می‌کنند و تلاش می‌کنند بر روایت‌ها مسلط شوند و این همان ضعفی است که در یک جا‌هایی ما را عقب رانده است.

پیگیری امور در دولت سیزدهم با یک گفتمان سه ضلعی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس خاطرنشان کرد: رسانه‌ها به خوبی در مسئله اختلال در چرخه سوخت‌رسانی علی‌رغم عملیاتی که انجام شد، ورود و کمک کردند. اگرچه دشمن به لحاظ فنی شبکه سوخت‌رسانی را در دست گرفته بود، اما این بار نتوانستند بر روایت مسلط رسانه‌های داخلی و همراهی مردم ایران غلبه کنند.

وی تصریح کرد: اگرچه حجم عملیات آن‌ها در سال ۱۴۰۰ تا سه روز به طول انجامید، اما امسال با کمک رسانه‌ها در همان لحظات اولیه رفع نقص فنی ایجاد شده، آغاز شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ادامه داد: در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ و با شروع به کار دولت سیزدهم، ناترازی در انرژی موجب شده بود تا با قطعی برق در بخش خانگی مواجه شویم و اجازه وارد کردن واکسن کرونا را هم نمی‌دادند و همه چیز را به برجام و FATF گره زده بودیم، اما باز رسانه‌ها کمک کردند و پرچمداری آن‌ها در کنار صبوری مردم، موجب شد تا دولت از این چالش‌ها عبور دهد.

قزل‌سفلی با تصریح بر این نکته که یکی از سیاست‌های این دولت رفع و بی اثر کردن تحریم‌ها بود، افزود: دولت سیزدهم اصلاح اقتصادی را به درست انجام داد.

وی افزود: پس از ۲۲ بهمن سال گذشته و حضور تاریخی مردم، بسیاری از کشور‌ها کار علیه ایران را متوقف و از رئیس جمهور برای حضور در کشورشان دعوت کردند و فضای پیشرفت در حوزه‌های مختلف فراهم شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس عنوان کرد: دولت سیزدهم تلاش کرده در یک گفتمان سه ضلعی (مردم گرایی، برخورد با فساد و عدالت طلبی) کار خود را در حوزه‌های مختلف پیگیری کند که متاسفانه به این گفتمان در رده‌های میانی به خوبی پرداخته نشده است.

قزل‌سفلی همچنین با بیان اینکه تلاش کرده‌ایم نارضایتی‌های مردم را رصد و برای کاهش، کنترل و رفع آن کار کنیم، اعلام کرد: در حال حاضر ۶۱ درصد از نارضایتی‌هایی که منجر به تجمع شده بود، فروکش کرده است.

معاون استاندار فارس در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه ایران اسلامی برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی راه زیادی در پیش دارد، تصریح کرد: در حوزه حکمرانی مردم پایه هنوز به بلوغ نرسیده‌ایم.

قزل‌سفلی با بیان اینکه حضور گسترده مردم در صحنه‌های مختلف نظام امنیت ساز، غرور آفرین، عزت ساز و موجب استحکام درونی در ابعاد گوناگون می‌شود، گفت: امروز با یک چالش ذهنی بر عینی مواجه هستیم که انتظار است رسانه‌ها برای غلبه مردم بر چالش‌های ذهنی کمک کنند.

وی اظهار کرد: اگرچه سفره بسیاری از افراد کوچک شده، اما اجازه نداده‌اند که سفره عزت انقلابشان کوچک شود.

معاون استاندار فارس با تصریح بر این نکته که روایت حقایق انقلاب اسلامی با پشتوانه هفت هزار ساله با آمریکای چند صد ساله قابل مقایسه نیست، گفت: نقش رسانه‌ها به عنوان سفیران آگاهی بخش و افسران جبهه مقابله با دشمن در جنگ نرم بر کسی پوشیده نیست.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان