کد خبر: ۱۶۲۲۳۳
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۵ - ۰۵ دی ۱۴۰۲
وصیت‌نامه شهید کشاورز؛

سنگر خونين حجله دامادی‌ام

شهيد «نعمت الله کشاورز» در وصیت خود می‌نویسد: «اگر شهادت نصیب من شد، اين سعادت را جشن بگيريد که سنگر خونين من حجله دامادی من بوده است و...»
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، شهيد «نعمت الله کشاورز» هفتم دی‌ماه سال ۱۳۴۲ در روستای حاجی آباد دیده به جهان گشود. پس از گذراندن دوران تحصیلی در ۱۸ سالگی به خدمت سربازی رفت. پس از سه ماه آموزشی به جبهه جنگ رفت. 

او علی‌رغم اتمام دوران سربازی دست از جبهه و جنگ برنداشت. وی سرانجام ۳۰ آبان سال ۱۳۶۳ به شهادت رسيد.

متن وصیت‌نامه:

بسم اله الرحمن الرحيم 

يا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِي إِلى رَبِّكِ راضِيَةً مَرْضِيَّةً فَادْخُلِي فِي عِبادِي وَ ادْخُلِي جَنَّتِي. به نام الله پاسدار حرمت خون شهيدان و با سلام و درود بی‌کران برتمامی رهروان راه حسين (عليه السلام) آنان که در آن راه قدم نهاده‌اند و گلوی خود را با شربت شيرين شهادت‌ تر کردند و جان خود را فدای اسلام و قرآن نمودند اگر شهادت نصيب من شد سعادت است.

اينجانب نعمت‌الله کشاورز فرزند غلامرضا کشاورز لازم دانستم که چند خطی وصيت بنويسم؛ من يکی از بسيجی‌هايی هستم که برای اجرای احکام اسلام به جبهه آمده‌ام و از ريخته شدن خونم در اين راه ترس و باکی ندارم چون راه انبياء و اولياء خداست و بايد از شهيد تشنه لب کربلا پيروی کرد.دعا کنيد، اين انقلاب به انقلاب امام زمان (عج) متصل شوداگر شهادت نصیب من شد، اين سعادت را جشن بگيريد که سنگر خونين من حجله دامادی من بوده است و سفارش من به کسانی که اين وصيت‌نامه را می‌خوانند اين است که سعی کنيد از افرادی باشيد که اول خود و بعد جامعه را پاک‌سازی کنند و دعا کنيد که اين انقلاب به انقلاب جهانی آقا امام زمان عجل الله متصل شود.

ای برادر و خواهر مسلمان! بدان که شعار در خط امام بودن ولی در عمل دل امام را به درد آوردن وظيفه انسانی و اسلامی ما نيست. برادران گرامی و ملت شهيدپرور! هميشه از خداوند منان بخواهيد که به شما توفيق عنايت کند که بتوانيد در راه امام عزيزمان و برای رضای خدا قدم برداريد. 

ای مادران! از رفتن دلبندانتان به جبهه جلوگيری نکنيد که فردای قيامت در محضر خداوند سبحان نمی‌توانيد جواب زينب سلام الله عليها را بدهيد که تحمل 72 شهيد را نمودم.حجاب اسلامی خود را رعايت کنید.

مادرم از اين‌که بعد از جان فدا کردن برادربزرگم مرحوم خداداد مرا راهی جبهه کردی ممنونم و به خود می‌نازم که تو از بهترين مادرانی و می‌دانم که اگر من برنگردم تو همان مادرصبوری هستی که تحمل کرديد و...از خواهرانم می‌خواهم که از فاطمه(سلام الله عليها) سرمشق بگيريد و حجاب اسلامی خود را رعايت کنيد.

 در آخر از پدر و مادر عزيزم حلاليت می‌طلبم و امیدوارم که از زحماتی که برای من کشيديد اجر آن را از خداوند منان بگيريد و اميدوارم همچون ديگر خانواده‌های شهدا استوار و مقاوم باشيد و کاری نکنيد که دشمنان شاد شوند. 

والسلام عليکم و رحمه الله و برکاته.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان