کد خبر: ۱۶۲۲۳۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - ۰۵ دی ۱۴۰۲
معاون فرهنگی نهاد نماینده ولی‌فقیه در استان فارس:

متولیان قرآنی خلاقیت و نوآوری داشته باشند

معاون فرهنگی نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس با تأکید بر اینکه متولیان امور قرآنی باید خلاقیت، نوآوری و ایده‌پردازی داشته باشند، گفت: در اجرای برنامه‌های قرآنی نباید تنها به دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه اکتفا کرد.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی فرهنگی معاون فرهنگی نهاد نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با اشاره به چشم‌انداز تبدیل این استان به قطب قرآنی گفت: برای تحقق این امر باید متولیان امور قرآنی خلاقیت، نوآوری و ایده‌پردازی داشته باشند.

وی افزود: در اجرای برنامه‌های قرآنی نباید تنها به دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه اکتفا کرد بلکه باید متناسب با ذائقه نسل جدید و زیست بوم هر منطقه، ایده‌پردازی کرده و فعالیت‌های جدید و نو طراحی و اجرا کرد.

فرهنگی با بیان اینکه قرآن به عنوان یک کتاب حی از ما خلاقیت و نبوغ می‌خواهد، گفت: انسانی که حی متأله است باید هم‌وزن قرآن در جامعه رفتار کند و حرف برای گفتن داشته باشند.

معاون فرهنگی نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس تأکید کرد: زمانی جامعه ما به حیات طیبه می‌رسد که مبنای آن قرآن باشد و این‌ها واقعیتی است که باید بدان توجه داشت.

وی در همین راستا بر ضرورت احیای شورای عالی قرآن تأکید کرد و گفت: باید جلسات شورای عالی قرآن به‌صورت مرتب و منظم و ماهیانه با دستورالعمل‌هایی که در آن بتوان از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قرآنی استان استفاده کرد، برگزار شود.

فرهنگی با اشاره به عدم دستیابی به رتبه‌های برتر در رشته‌های قرائت و حفظ در چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن توسط نمایندگان استان فارس گفت: این مسئله نشان می‌دهد که به روزمرگی در فعالیت‌های قرآنی عادت کردیم در صورتی که برای ارتقای سطح قاریان و حافظان قرآن باید به سمت فعالیت‌های جدید و نو حرکت کنیم.

معاون فرهنگی نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس با تأکید بر اینکه ارتقای سطح قاریان و حافظان استان نیاز به اهتمام هم مسئولان و هم جامعه قرآنی دارد، گفت:‌ در این زمینه باید وحدت رویه‌ای میان متولیان امور قرآنی استان برقرار شود.

وی بیان کرد: هم جامعه قرآنی باید دغدغه ارتقای سطح فعالیت‌های قرآنی و تبدیل شیراز به قطب قرآنی داشته باشند و هم مسئولان، زیرساخت‌های این کار را فراهم کنند یعنی یک کار ترکیبی و علمی با وحدت رویه برای این مسئله باید در استان فارس رخ دهد.

فرهنگی تصریح کرد: نکته آخر اینکه تنها با شعار دادن و تعاریف و تمجید به صورت نظری، نمی‌توانیم به هدف  متعالی فعالیت‌های قرآنی که همان ترویج سبک زندگی اسلامی و داشتن خانواده و جامعه متعالی است، دست یابیم و باید مقدمات و زیرساخت‌های تحقق این هدف را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا
برچسب ها: قران ، شیرازه
نظرات بینندگان