کد خبر: ۱۶۲۲۳۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۱ - ۰۵ دی ۱۴۰۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس:

گل نرگس کازرون استان فارس باید تبلیغ و معرفی شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس گفت : نرگس زارهای کازرون در کنار باغات مرکبات و آثار عظیم تمدنی و تاریخی و خانه‌های روستایی گلی و خشتی، ظرفیت بالایی برای پذیرش و میزبانی گردشگران داخلی و خارجی دارد.
به گزارش خبرنگار گروه شهرستان‌ها پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، به نقل از روابط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس محمد ثابت اقلیدی  مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس گفت: قرار دادن محور ساسانی در بسته‌های سفر فرهنگی کشور از اهداف راهبردی این اداره کل خواهد بود.

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس که در دومین روز شروع به کار خود در این اداره کل به همراه محمد فرخ زاده معاون هماهنگی گردشگری و امور زائرین استانداری فارس به شهرستان کازرون سفر کرد در نشست با فرماندار، شهردار، دهیاران و فعالان گردشگری شهرستان در اقامتگاه بوم گردی مقدم بابیان این‌که فارس مهم‌ترین مقصد سفرهای تاریخی و فرهنگی کشور است، گفت: اجداد ما میراث گران‌بهایی را برای ما به یادگار گذاشته‌اند و محور ساسانی و مجموعه شهر بیشاپور و تنگ چوگان کازرون که در فهرست آثار جهانی به ثبت رسیده است باید دربسته‌های سفر فرهنگی کشور قرار گیرد.

وی با اشاره به این‌که گردشگری با جاذبه و زیبایی آمیخته است و گردشگر برای دیدن زیبایی‌ها سفر می‌کند ‌ادامه داد: نرگس زارهای کازرون در کنار باغات مرکبات و آثار عظیم تمدنی و تاریخی و خانه‌های روستایی گلی و خشتی، ظرفیت بالایی برای پذیرش و میزبانی گردشگران داخلی و خارجی دارد.

ثابت اقلیدی بر لزوم حفظ معماری سنتی روستاها تأکید کرد و گفت: خانه‌های خشتی و گلی روستاهای شما یک گنج است وباید در حفظ این معماری بکوشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس افزود: در مقوله گردشگری داشتن جاذبه مهم است ولی عامل تحریک جاذبه نیز اهمیت ویژه ای دارد و برای این که افراد را مشتاق به دیدن جاذبه کنیم باید از ظرفیت‌های مختلف رسانه‌ای برای معرفی جاذبه استفاده شود و با تولید محتوا و استفاده از فضاهای مجازی برای تبلیغات بهره برد.

وی با تاکید بر حضور پررنگ شهرستان در دو رویداد بزرگ سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و چهاردهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی پارس در شیراز که از ۱۳ دی‌ماه آغاز می‌شود و همچنین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران گفت: این رویدادها فرصت مهمی برای معرفی برندهای استان هستند که شهرستان کازرون به عنوان یک برند باید حضور موثری در این دو رویداد داشته باشد.

کازرون منطقه قشلاقی شیراز در پاییز وزمستان است

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی فارس در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: سپیدان فارس به دلیل آب وهوای متبوع خود در در ۶ ماهه نخست سال مقصد مهمی برای گردشگران است و این ظرفیت در شهرستان کازرون نیز وجود دارد که به دلیل آب وهوای متبوع خود در زمستان وپاییز به عنوان منطقه قشلاقی شیراز در ۶ ماهه دوم سال مقصد گردشگران بی شمار قرارگیرد.

گل نرگس کازرون استان فارس باید تبلیغ و معرفی شود

کازرون پایلوت آموزش گردشگری در شهرستان های فارس می شود

محمد ثابت اقلیدی در بخش پایانی سخنان خود به اهمیت آموزش میزبانی در اقامتگاه‌های شهرستان کازرون اشاره کرد و افزود: شهرستان کازرون به دلیل قرار گرفتن در مسیر گردشگران نوروزی که به استان بوشهر وجنوب کشور سفر می‌کنند ظرفیت پذیرش واقامت مسافران را دارد و باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که با میزبانی مناسب و افزایش مدت اقامت در اقامتگاه‌های شهرستان به اقتصاد گردشگری شهرستان کمک شود ودر این راستا آمادگی داریم آموزش میزبانی را با اعزام کارشناسان استانی وملی در کازرون آغاز کنیم.

وی در این سفر یک روزه در جلسه رفع موانع سرمایه گذاری در حوزه گردشگری شرکت کرد و از نمایشگاه توانمندی های صنعتی واحدهای تولیدی و کارخانجات و نمایشگاه تمثال شهدای شهرستان کازرون هم بازدید کرد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان