کد خبر: ۱۶۲۲۴۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۶ - ۰۶ دی ۱۴۰۲
در مراسم آغاز پنجمین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج مطرح شد؛

ارزش‌گزاری در عرصه فضای مجازی در گرو تولید محتواست

رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارس، گفت: باید این نکته را در نظر داشته باشیم که ساختار و قالب‌های فضای مجازی در همه کشورها و در نزد همه فرهنگ‌ها مشترک است؛ ولی آنچه باعث تفاوت بین آنها می‌شود چیزی جز محتوا نیست، از این رو ارزش گزاری در حوزه فضای مجازی و در نظرگرفتن سیاه و سفیدها، اخلاق، فرهنگ و معنویت در این فضا در گرو تولد محتوایی است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج که چند سالی  است به صورت سراسری در کشور، با هدف شناسایی و رشد و پرورش استعدادهای درخشان برگزار می‌شود، گامی است در راستای مقابله با دشمن در عرصه جنگ نرم که سالهاست مقام معظم رهبری به آن اشاره دارند. 
  
سید محسن هاشمی رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارس در آئین افتتاحیه پنجمین رویداد تولید محتوای دیجیتال بیسیج مرحله استانی در خصوص این رویداد گفت: امروز ششم دی‌ماه در شهر شیراز، منتسب به شهر احمد بن موسی(ع) در جمع جوانانی هستیم که در این رویداد گرد هم جمع شده‌اند تا بتوانند در یک نبرد سالم و 48 ساعته به رقابت بپردازند ودر نهایت بهترین‌ها به تهران و رویداد ملی معرفی خواهند شد.

ارزش‌گزاری در عرصه فضای مجازی در گرو تولید محتواست

 وی با بیان اینکه این رویداد و برگزاری آن می‌تواند تاثیرات بسیار زیادی در حوزه تولید محتوا داشته باشد، اظهار کرد: باید این نکته را در نظر داشته باشیم که ساختار و قالب‌های فضای مجازی در همه کشورها و در نزد همه فرهنگ‌ها مشترک است؛ ولی آنچه باعث تفاوت بین آنها می‌شود چیزی جز محتوا نیست، از این رو ارزش گزاری در حوزه فضای مجازی و در نظرگرفتن سیاه و سفیدها، اخلاق، فرهنگ و معنویت در این فضا در گرو تولید محتوایی است که ما می‌توانیم به شبکه گسترده اینترنت ارائه دهیم.

هاشمی ادامه داد: در این رویداد مقرر شده که بهترین‌ها را انتخاب کرده تا علاوه بر بازاریابی آنان، در آبان‌ماه سال آینده به عنوان کمیته فضای مجازی در کنگره بزرگ سرداران و امیران شهید استان فارس از ظرفیت‌شان بهره ببریم.

رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارس، در ادامه با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های جانبی این رویداد دعوت  از برخی از مدارس، نخبگان و مدیران  است تا با آشنایی و درک این فضا دانش‌آموزان و دانشجویان خود را جهت انتخاب رشته به این فضا سوق دهند، تصریح کرد: امید است چنین رویدادهایی انرژی مضاعفی را به ما دهد تا بتوانیم گام‌های بلندی را در راستای راه‌اندازی هنرستان رسمی هنرهای دیجیتال در استان فارس برداریم.

وی در خصوص نقش پرورش چنین نیروهایی در عرصه تولید محتواهای دیجیتال و مقابله در عرصه جنگ نرم تاکید کرد: در فضای مجازی آنچه حرف اول را می‌زند تولید محتواست و وقتی به عرصه جنگ رسانه‌ای بر علیه نظام، کشورمان و جبهه مقاومت نگاه می‌کنیم در می‌یابیم که دشمن در فضای مجاری توانسته گاهی ما را شکست دهد؛ هر چند تا کنون اقدامات خوبی در این عرصه انجام شده اما نیازمند تقویت جبهه خودی هستیم.

هاشمی در پایان عنوان کرد: در اختتامیه این رویداد که روز جمعه هشتم دی‌ماه با حضور مدیران ارشد استانی برگزار خواهد شد با جوایز ارزنده منتخبین را به مرحله کشوری بدرقه خواهیم کرد.

انتهای پیام/224224
 
                
نظرات بینندگان