کد خبر: ۱۶۲۲۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵ - ۰۶ دی ۱۴۰۲
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، مطرح کرد:

نمایشگاه گردشگری فرصتی برای معرفی توانمندی‌های حوزه گردشگری فارس

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، گفت: نمایشگاه گردشگری فرصتی برای معرفی توانمندی‌های فارس به فعالان حوزه گردشگری داخلی و خارجی است.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از روابط‌عمومی سیزدهمین نمایشگاه گردشگری پارس- شیراز و چهاردهمين نمایشگاه ملی صنایع دستی، جعفر قادری نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از ظرفیت‌های استان فارس، گردشگری به ویژه گردشگری تاریخی، طبیعی، مذهبی، علمی، سلامت و ...است.

وی تصریح کرد: حتی هوای سالم شیراز خود یک ظرفیت محسوب می‌شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی همچنین اشتغال و افزایش درآمد سرانه حاصل از گردشگری در فارس را یکی از مهمترین ظرفیت‌هایی عنوان کرد که باید مدنظر قرار گیرد.

قادری ادامه داد: اقداماتی در فارس از جمله در منطقه ویژه سلامت و دانشگاهی در راستای توسعه ظرفیت هتل‌ها، بیمارستان‌ها، توریسم مذهبی و...در دست اقدام است که می‌تواند بخش عمده‌ای از اشتغال فارس را از این طریق ایجاد کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس_ شیراز فرصتی برای معرفی توانمندی‌های گردشگری فارس به فعالان حوزه گردشگری داخلی و خارجی است، تاکید کرد: فارس جزو سه استانی است که معاونت گردشگری و‌ زیارت در ساختار اداری آن نهادینه شده است و این مهم باید به افزایش سهم صنعت گردشگری در تولید و افزایش اشتغال فارس نسبت به استان‌های کمک کند.

وی همچنین اضافه کرد: موانع زیرساختی  که در جذب توریست وجود دارد از جمله فرودگاه، راه‌ها و جاده باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

قادری با بیان اینکه توسعه ریلی فارس با بنادر و شهرهای گردشگری از جمله اصفهان و یزد در دستور کار قرار گرفته تا امکان استفاده از مسیرهای زمینی و ریلی برای جابجایی توریست داشته باشیم، گفت: فضاهایی برای واگذاری زمین در منطقه ویژه سلامت وجود دارد که در نمایشگاه گردشگری در راستای سرعت گرفتن فعالیت‌های گردشگری در استان فارس باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان