کد خبر: ۱۶۲۲۵۷
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۵ - ۰۷ دی ۱۴۰۲
وصیت‌نامه شهید آزادی؛

با استقامت و صبر از انقلاب اسلامی دفاع کنيد

شهيد «محمدکريم آزادی» در وصیت خود می نویسد: «وظيفه هر فرد مسلمانی است که در مقابل تجاوزات بيگانه که به اسلام و کشورش شده است دفاع کنند.»
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، شهيد «محمدکريم آزادی» یکم خرداد سال ۱۳۴۷ در شهر خشت فارس ديده به جهان گشود. ۶ ساله بود که راهی مدرسه شد و در مدرسه شهيد حسينی مشغول تحصيل شد. بعد از گذراندن دوره دبستان و راهنمایی راهی دبيرستان شهيد طالقانی شد و با آغاز جنگ تحمیلی همراه با عده‌ای از برادران همرزم خود عازم جبهه شد و سرانجام پس از مدتی حضور در جبهه ششم دی‌ماه ۱۳۶۱ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت‌نامه:

به‌نام خداوند در هم کوبنده ظلم و ستم و درود بر روان پاک شهدای صدر اسلام و شهدای انقلاب اسلامی ايران و با سلام به رهبر کبير انقلاب و رهبر مستضعفين جهان و اميد محرومان امام خمينی. 

وظيفه هر فرد مسلمانی است که در مقابل تجاوزات بيگانه که به اسلام و کشورش شده است دفاع کنند. از آنجايی که من خود را فردی مسلمان و معتقد به انقلاب اسلامی می‌دانم و بنا به فرمايشات رهبر کبيرمان امام خمينی جنگيدن با مزدوران بعثی يک تکليف شرعی می‌باشد، برخود لازم دانستم که در اين موقعيت حساس به جبهه بروم تا شايد توانسته باشم دين خود را نسبت به اين انقلاب ادا کرده باشم و از سرزمين اسلاميمان دفاع کنم.

با استقامت و صبر از انقلاب اسلامی دفاع کنيد

ما از امام خمينی تشکر می‌کنيم که ما را از منجلاب و فساد نجات داده و به راه راست هدايت نمود، شما پدر و مادر خوب و مهربانم سلام مرا بپذيريد و حلالم کنيد و مبادا برای من گريه کنيد و با استقامت و صبر و شکيبائی از انقلاب اسلامی ايران دفاع کنيد. چون من به آرزویی که داشتم رسيده‌ام و در بالای خانه ما پرچم سبز نصب کنيد و افتخار کنيد که فرزندتان در راه خدا به اين مقام بزرگ رسيده است و برادرانم را طوری راهنمایی کنيد که ادامه دهنده راه حسين(ع) سرور شهيدان و رهبر آزادگان باشند.

 پدر و مهربانم مرا ببخش که در موقع رفتن به جبهه فرصت خداحافظی را نداشتم. 

والسلام. محمد کريم آزادی مورخ ۲۰ آبان ۱۳۶۰
نظرات بینندگان