کد خبر: ۱۶۲۲۶۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۳ - ۰۷ دی ۱۴۰۲
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس مطرح کرد:

رفع ۳۰ نیاز فناورانه واحدهای تولیدی و صنعتی فارس طی امسال

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰ نیاز فناورانه واحدهای تولیدی و صنعتی و نیز شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان به ارزش ۴۵ میلیارد تومان رفع شده است.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سید مصطفی هاشمی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس امروز، ۷ دی‌ماه با اشاره به برپایی سومین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان با محوریت صنایع کوچک و زیست‌بوم فناوری، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تولید محور را از اولویت مهم این شرکت بیان کرد و گفت: برای تحقق صنعت دانش‌بنیان در قالب فعال‌سازی فن‌بازار منطقه‌ای فارس، تقویت مراکز فناوری و کسب‌وکار و ایجاد پردیس علم و فناوری تلاش خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه فن‌بازار منطقه‌ای فارس از فن‌بازارهای مطرح و موفق کشور است و در نیمه نخست امسال جزو استان‌های برتر کشور قرار گرفته است، افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱۵ محصول فناورانه توسط شرکت دانش‌بنیان و فناور استان فارس عرضه شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، نقش فن‌بازار در ایجاد ارتباط بین شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای صنعتی را مهم بیان کرد و گفت: واحدهای صنعتی از فرصت ایجاد شده در فن‌بازار برای رفع نیازهای خود در حوزه فنّاوری و فناوری به‌خوبی استفاده کرده‌اند.

وی، توسعه بازار فروش و صادرات محصولات دانش‌بنیان استان را از مهم‌ترین اولویت‌های امسال فن‌بازار منطقه‌ای استان در راستای تحقق مهار تورم و رشد تولید اعلام و تصریح کرد: در ۹ماهه امسال ۳۰ نیاز فناورانه واحدهای تولیدی و صنعتی و نیز شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان به ارزش ۴۵ میلیارد تومان رفع شده و علاوه‌برآن محصولات واحدهای فناور و دانش‌بنیان نیز به ارزش ریالی ۷۰ میلیارد تومان به فروش رسیده است.

هاشمی افزود: فن‌بازار منطقه‌ای فارس زیر نظر شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، کار شناسایی و رفع نیاز فناورانه، بازاریابی و فروش محصولات فناورانه و جذب سرمایه‌گذار برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور را برعهده دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس یادآور شد: با برنامه‌ریزی صورت‌گرفته، مسیر خدمت‌رسانی به واحدهای صنعتی از طریق فن‌بازار تداوم خواهد داشت.

وی، حمایت از برگزاری رویدادهای استارتاپی را از دیگر برنامه‌های این شرکت در زمینه حمایت از افراد و شرکت‌های فناور، دانش‌بنیان و عرضه‌کننده محصولات فناوری دانست و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵ رویداد استارتاپی با حضور ۵۲۶ شرکت برگزار شده است.

هاشمی، شتاب‌بخشی به روند دانش‌بنیان‌شدن شرکت‌ها و کارخانه‌ها تولیدی و صنعتی را از دیگر برنامه‌های حمایتی این شرکت اعلام و تصریح کرد: در یک سال اخیر تعداد ۳۱۰ شرکت و واحد تولیدی و صنعتی مستعد دانش‌بنیان در استان شناسایی شد که در این مدت ۵۹ شرکت توسط معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری موفق به اخذ گواهینامه دانش‌بنیانی شده‌اند و این روند تداوم دارد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت ۳ مرکز خدمات فناوری و کسب‌وکار در شهرک‌های صنعتی شیراز، لار و آباده گفت: در این مراکز بستر مناسبی برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری و مشاوران صنعتی فراهم شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به توانمندی‌های ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان استان فارس گفت: بیشترین تعداد محصولات دانش‌بنیان ارائه شده در نمایشگاه رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان با محوریت صنایع کوچک و زیست‌بوم فناوری مربوط به استان فارس است.

در سومین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان با محوریت صنایع کوچک و زیست‌بوم فناوری که با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت، معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و بیش از ۵۰۰ نفر از صنعتگران، کارآفرینان، اساتید دانشگاه و فعالان حوزه دانش‌بنیان برگزار شد، توانمندی‌های ۱۵ واحد دانش‌بنیان استان فارس ارائه شد.

در این نمایشگاه که هم‌زمان با برپایی همایش صنعت دانش‌بنیان برپا شد و مورد استقبال شرکت‌کنندگان قرارگرفتن، از ۴۵ محصول دانش‌بنیان ارائه شده در نمایشگاه ۱۵ محصول (معادل یک‌سوم توانمندی‌های ارائه شده) مربوط به فارس است.

کنترل از راه دور تابلوهای برق، ضد شعله کردن سطوح فلزی با استفاده از فناوری نانو، بومی‌سازی حسگر تشخیص شعله کوره با قابلیت تحمل دمای بالا، دستگاه فریز درایر جهت افزایش ماندگاری و حفظ بافت مواد غذایی، فناوری VR واقعیت مجازی در فرایند آموزش واحدهای صنعتی، کیت تشخیص سریع آنتی‌بیوتیک شیر، دستگاه پایش و تحلیل لحظه‌ای دما و رطوبت، افشانه ضد شعله، افزودنی پلیمری جهت استحکام، نیترات پتاسیم خلوص بالا جهت افزایش کیفیت صنایع شوینده، شارژر خودروهای برقی و کمک فرایند پلیمری از جمله محصولات و توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان استان فارس است که در این نمایشگاه ارائه شد.

انتهای پیام
نظرات بینندگان