کد خبر: ۱۶۲۲۸۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۹ - ۰۹ دی ۱۴۰۲
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس:

آماده تامین نیاز‌های فعالان اقتصادی هستیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت:آماده تأمین نیازهای فعالان اقتصادی هستیم تا مشکلات و موانع اداری را برطرف کنیم؛ چراکه این موانع انگیزه‌های سرمایه‌گذاران را تحت‌تأثیر قرار داده است.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حسن شیخ نیا معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس اظهار کرد: استان فارس توانمندی‌ها و ظرفیت‌های زیادی دارد که گستردگی جغرافیایی استان با ۳۷ شهرستان در کنار منابع خدادادی بخشی از این ظرفیت‌ها است. 

 وی درباره نمایشگاه بین‌المللی استان فارس گفت: بخشی از عناوین نمایشگاه استان بین‌المللی است و باید تلاش بیشتری شود با بازاریابی، حضور شرکت‌های خارجی را بیشتر داشته باشیم تا عنوان بین‌المللی بیشتر دیده شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس بار دیگر به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان اشاره کرد و افزود: در کنار دانشگاه‌های غنی، صنایع بزرگ و مادر در استان وجود دارد و می‌توان گفت که استان فارس یک کارگاه بزرگ کشوری است؛ بیش از ۳۰ هزار واحد مسکن شهری و روستایی در استان فارس در حال ساخت است که محصولات این نمایشگاه جزو الزامات ساخت مسکن است. 

 شیخ نیا با بیان اینکه در استان فارس ۳۲ هزار عضو فعال مهندس، ۴۰۰ مجری حقیقی و حقوقی و بیش از یک هزار و ۷۰۰ پیمانکار واجد شرایط وجود دارد که از ظرفیت‌های استان در حوزه ساخت‌وساز است، تصریح کرد: ظرفیت‌های زیرساختی و بیش از ۳۰ هزار واحد شهری و روستایی می‌طلبد در حوزه تولیدات مرتبط بهترین شکل ممکن را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان باید با استفاده از فناوری‌های نوین و پیشرفته صنعت استان را ارتقا دهند، گفت: این استان سابقه دیرینه در صنعت دارد و در بحث ساختمان باید با استفاده از مصالح استاندارد، ساخت‌وسازهای با کیفیتی در بحث مسکن داشته باشیم. 

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس ادامه داد: انتظار این است که با وجود این ظرفیت‌ها با جذب سرمایه‌گذاری و تغییر دیدگاه‌ها برای دلگرمی فعالان اقتصادی اقدامات مؤثری صورت گیرد.

این مقام مسئول از حمایت ویژه مجموعه استانداری فارس برای استفاده از ظرفیت‌ها در جهت توسعه استان خبر داد و تصریح کرد: آماده تأمین نیازهای فعالان اقتصادی هستیم تا مشکلات و موانع اداری را برطرف کنیم؛ چراکه این موانع انگیزه‌های سرمایه‌گذاران را تحت‌تأثیر قرار داده است.
 
 شیخ نیا گفت: آماده کمک هستیم که مشکلات را برطرف و ارتباطات ملی را تقویت کنیم و ظرفیت نمایندگان مجلس نیز در جهت حل مشکلات فعالان اقتصادی و تولید، بحث‌های صادراتی استفاده شود تا باارزش آفرینی و تأمین زنجیره‌های ارزش بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری در استان محقق شود.


انتهای پیام/

نظرات بینندگان