کد خبر: ۱۶۲۳۰۵
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۵ - ۱۱ دی ۱۴۰۲
وصیت‌نامه شهيد «محمدعلی قاسمی» :

مسیر هدایت را یافته‌ام

شهيد «محمدعلی قاسمی» در نامه‌ای به خانواده خود می‌نویسد: «شکر و سپاس خدایی را که بوسيله خلق کردنش شناختم او را و بوسيله هدايتش راه هدايت را يافتم...» متن کامل نامه این شهید بزرگوار را در نوید شاهد بخوانید.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، شهيد «محمدعلی قاسمی» مهر سال 1338 در خانواده‌ای مذهبی ديده به جهان گشود. هفت ساله بود که راهی مدرسه شد. دوران ابتدايی و راهنمايی را با موفقیت پشت سرگذاشت. پس از آن به خاطر علاقه‌ای که به طلبگی داشت به مدرسه علمیه قم پیوست. با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه نبرد شد و سرانجام 17 اردیبهشت سال 1361 به فيض شهادت نائل آمد و در کنار برادر روحانی خود «حسين قاسمی» که از طلاب حوزه علميه امام صادق(ع) نورآباد ممسنی بود و چند روز قبل از او به درجه‌ی رفيع شهادت نائل آمده بود به خاک سپرده شد.

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

 بسم الله الرحمن الرحيم

 کل حمد از هر حامدی مخصوص خدایی است که پروردگار جهانيان است و الصلوة والسلام بر چهارده نور واحد که فان الفائزون بولايتکم و ايشانند وَالتَّآمّینَ فی‏ مَحَبَّةِ اللَّهِ، مَنْ اَتیکمْ نَجی، وَ مَنْ لَمْ یاْتِکمْ هَلَک.شکر و سپاس خدایی را که بوسيله خلق کردنش شناختم او را و بوسيله هدايتش راه هدايت را يافتم و به شناختن و شناساندنش پرداختم و به ولايت اولياءش راهنمائيم فرمود که متمسک حبل الله شوم.

اما چون اين بنده خاطی عزم سفر کرده‌‌ام و اميدوارم که خداوند تبارک و تعالی از سر تقصيرات همه بگذرد و از تقصيرات اين حقير هم بگذرد زيرا که اذا فَسَدَ الْعالِمُ فَسَدَ الْعالَمُ. اگر عالِم فاسد شود، جهان فاسد می‌شود.

ديگر عرضی ندارم به جز دوری شما. خواهشمندم که نماز و روزه و کارهای ديگر را برای خدا انجام دهيد. ديگر عرضی ندارم بجز دوری شما وفادار قاسمی نورآبادی.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان