کد خبر: ۱۶۲۳۰۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۸ - ۱۱ دی ۱۴۰۲
در بیانیه بسیج دانشجویی فارس آمده است:

نماینده وام‌دار به سرمایه‌داران، ناتوان در استیفای حقوق ملت

در پی شائبه فشار جریان‌های مسموم برای تأیید صلاحیت افراد مسئله‌دار در استان فارس شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس بیانه‌ای خطاب به دبیر شورای نگهبان صادر کرد.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، در پی شائبه فشار جریان‌های مسموم برای تأیید صلاحیت افراد مسئله‌دار در استان فارس شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس بیانه‌ای خطاب به دبیر شورای نگهبان صادر کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

رهبر انقلاب: «اگر نماینده‌ای بر سرکار آید که قبل از ورود به مجلس، خود را وامدار دیگران کرده و مجبور باشد در مجلس وام آن‌ها را ادا کند، نان‌هایی به قرض گرفته باشد و بخواهد به مجلس که رفت، قرض خود را ادا کند، به درد نمی‌خورد.»

آیت‌الله احمد جنتی

دبیر محترم شورای نگهبان

سلام‌علیکم

از برکات انقلاب اسلامی، دخالت مردم در اداره کشور و حکمرانی بر خود بود که بعد از سده‌ها حکومت سلاطین در سلسله‌های متعدد در ایران، این موهبت نصیب مردم شد. حال که به فرموده رهبر معظم انقلاب، جمهوریت و اسلامیت نظام وابسته به انتخابات است، باتوجه‌به انتخابات پیش رو بر خود لازم می‌دانیم به‌عنوان جریان دانشجویی مواردی را بیان می‌داریم. امید است شاهد انتخاباتی پرشور باشیم.

۱. تضمین پیشرفت کشور و تناور شدن نظام اسلامی در گرو افزایش شناخت و درک سیاسی جامعه است. بیان دغدغه‌ها و راه‌حل‌ها نسبت به‌نظام مسائل کشور و تضارب افکار در این زمینه در برابر دیدگان همگان، ختم به افزایش شناخت و بصیرت سیاسی و اجتماعی مردم می‌شود. ایجاد رقابت و افزایش مشارکت در انتخابات نیز با میدان دادن به سلیقه‌های متفاوت محقق خواهد شد.

۲. در بحث تأیید صلاحیت نامزدهای انتخابات پیش رو، شنیده‌ها حاکی از آن است که برخی جریان‌ها و گروه‌ها در تلاش هستند تا به بهانه‌هایی مثل ایجاد شور انتخاباتی و افزایش مشارکت، اشخاصی را از مجرای شورای نگهبان عبور دهند که به‌هیچ‌وجه صلاحیت لازم برای نمایندگی مردم فهیم و بابصیرت استان فارس را ندارند و به‌اندازه کافی دلایل لازم برای رد صلاحیت ایشان در مسائل مالی و... وجود دارد. حال محل سؤال است آیا افزایش مشارکت می‌تواند بهانه‌ای برای مسامحه با افراد مسئله‌دار شود؟ محل تأکید است فشار جریان‌های مسموم باعث تأیید صلاحیت و ورود افراد مسئله‌دار به خانه ملت نشود.

۳. در بحث سلامت انتخابات، علاوه بر تعیین سقف هزینه تبلیغات نامزدهای انتخابات، می‌بایست محل تأمین هزینه‌های مذکور نیز مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد؛ چرا که نماینده‌ای که وام‌دار به افراد سرمایه‌دار باشد، در تعارض منافع نمی‌تواند بر آنان نظارت و حقوق ملت را استیفا نماید.

در آخر نیز ضمن دعوت مردم شریف ایران اسلامی جهت شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و اعطای نمایندگی به افراد اصلح جهت اصلاح امور و عبور از مشکلات، بیان می‌داریم شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس در برابر مواردی که مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت انتخابات را تحت شعاع قرار می‌دهد، حساس بوده و در صورت لزوم شفاف با مردم سخن خواهد گفت. 

و العاقبه للمتقین
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس

منبع: روابط‌عمومی بسیج دانشجویی فارس


انتهای پیام/

نظرات بینندگان