کد خبر: ۱۶۲۳۱۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۲ - ۱۲ دی ۱۴۰۲
رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی فارس:

ادارات دولتی و نهادهای خصوصی باید کمیسیون گردشگری داشته باشند

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی فارس گفت: با با توجه به نقش گردشگری در ایجاد اشتغال، ادارات دولتی و نهادهای بخش خصوصی باید کمیسیون گردشگری داشته باشند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمود فخری رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی فارس در نشست خبری سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس و چهاردهمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در شیراز بیان کرد: در سیزدهمین نمایشگاه گردشگری پارس بیش از ۲۰ غرفه دفاتر خدمات مسافرتی حضور دارند و همچنین ۵ اعلان خارجی و ۳ اعلان داخلی وجود دارد.

وی بیان کرد: بیش از ۳۰ درصد از ظرفیت‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور مربوط به استان فارس است و اگر از همین ۳۰ درصد چرخ چند درصد جزئی از صنعت گردشگری به حرکت درآید، قطعاً مشکل اشتغال در استان حل خواهد شد.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی فارس با بیان اینکه کارهای میراث‌فرهنگی باید به‌صورت تخصصی پیش رود، اضافه کرد: ادارات دولتی و نهادهای بخش خصوصی باید کمیسیون گردشگری داشته باشند و با میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همراه باشند و بر اساس نظر تخصصی حرکت کنند.

فخری با اشاره به اینکه بخش خصوصی سرمایه‌گذار، متخصص و دلسوز صنعت گردشگری است، بیان کرد: میراث‌فرهنگی فارس همیشه در کنار بخش خصوصی است تا بتواند موضوعات بسیار خوبی را در عرصه گردشگری پیگیری کند.

 انتهای پیام/

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان