کد خبر: ۱۶۲۳۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۳ - ۱۶ دی ۱۴۰۲
در استان فارس انجام د؛

ایجاد بیش از ۳ هزار طرح اشتغال توسط بانوان

در ۹ ماهه امسال بیش از ۷ هزار فرصت شغلی در استان توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس و نیازمندان دهک‌های یک تا ۵ جامعه ایجاد شده است که بیش از ۳ هزار مورد از این طرح‌ها توسط بانوان کارآفرین بوده است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سید اسماعیل جوادی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس امروز، ۱۶ دی‌ماه با تأکید بر توانمندسازی مددجویان تحت حمایت این نهاد و نیازمندان دهک‌های یک تا ۵ جامعه گفت: مددجویان با توانمندسازی و فراهم‌شدن اشتغال، خودکفا شده و از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج می‌شوند.

سید اسماعیل جوادی در ادامه یادآور شد: در ۹ماهه امسال تعداد ۷ هزار و ۸۴۰ فرصت شغلی با اعتبار ۹ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال ایجاد شده است.

وی ادامه داد: از تعداد طرح‌های مذکور، ۳ هزار و ۷۹۴ طرح مربوط به بانوان کارآفرین خانوارهای تحت حمایت امداد بوده است و اشتغال‌های ایجاد شده برای بانوان سرپرست خانوار، ۴۵ درصد در مناطق روستائی و ۵۵ درصد در مناطق شهری است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد فارس در پایان بیان کرد: مشاغل ایجاد شده عمدتاً در رسته‌های قالی‌بافی و صنایع‌دستی، خدمات توزیعی، آرایشگری و پوشاک و... است.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان