کد خبر: ۱۶۲۳۷۸
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۹ - ۱۷ دی ۱۴۰۲
اهدای عضو؛

بانوی ورزشکار فارسی نجات‌بخش ۳ بیمار نیازمند عضو شد

با اعلام رضایت خانواده ایثارگر و نوع دوست بانوی دوچرخه سوار ۵۱ ساله فارسی که بر اثر ترکیدگی لاستیک و واژگونی دوچرخه دچار مرگ مغزی شده بود، اعضای بدن این بانوی ورزشکار به سه بیمار نیازمند پیوند عضو، اهدا شد.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، در روز دهم دی ۱۴۰۲ بانوی دوچرخه سوار ۵۱ ساله به نام «معصومه زارع» در مسیر شیراز _ فیروزآباد در پی سانحه واژگونی دوچرخه بر اثر ترکیدگی لاستیک و ضربه به سر برای انجام اقدامات درمانی لازم به بیمارستان حضرت قائم(عج) شهرستان فیروزآباد منتقل شده که پس از عمل اورژانسی جراحی مغز و اعصاب و ریه در بخش مراقبت های ویژه icu بیمارستان بستری شده اما با وجود تلاش های مستمر تیم پزشکی و کادر درمان این مرکز، متاسفانه مرگ مغزی توسط تیم پزشکی محرز گردید.

بانوی ورزشکار فارسی نجات‌بخش ۳ بیمار نیازمند عضو شد

کسب رضایت از خانواده ایثارگر این بانوی دوچرخه سوار، پس از تایید مرگ مغزی توسط تیم معالج، بیمار مرگ مغزی به بیمارستان پیوند ابوعلی سینا شیراز منتقل شد و با اهدای کبد و کلیه ها به جان سه بیمار هموطن نیازمند پیوند اعضا حیات دوباره بخشید.

گفتنی است این ورزشکار که کوهنورد نیز بوده و سابقه صعود و فتح قله‌های بلند ایران و جهان همچون هیمالیا را داشته به همراه سه نفر از دوچرخه‌سواران از شیراز عازم کیش بوده که متاسفانه در محدوده فیروزآباد دچار سانحه واژگونی دوچرخه شده است.

انتهای پیام/
منبع: فارس
نظرات بینندگان