کد خبر: ۱۶۲۳۹۲
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۵ - ۱۹ دی ۱۴۰۲
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز خبر داد:

آغاز ساخت ۵۴۷۰ متر زیرگذر و تونل در شیراز

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در تشریح تعداد اجرای زیر گذر و تونل‌ها در دوره فعلی در مقایسه با دوره‌های قبل، گفت: با استقرار شورای ششم و شهرداری ۵ هزار و ۴۷۰ متر طول اجرای زیر گذر و تونل آغاز شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمدامین معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با ارائه یک گزارش در تشریح پروژه‌های بزرگ‌مقیاس شهرداری شیراز، گفت: در سال‌های مختلف بودجه عمرانی پروژه‌های بزرگ‌مقیاس در سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ رشد بسیاری داشته است، به‌گونه‌ای که این میزان سه برابر افزایش یافت و تا به امروز بر اساس عملکرد ۹ماهه ۶۱ درصد تحقق بودجه داشته‌ایم.

وی افزود: در مجموع قراردادهایی که در ۹ماهه اول سال جاری با پیمانکاران منعقد شده است، به مبلغ ۷ هزار و ۶۵ میلیارد تومان بوده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در خصوص مصوبات شورا تصریح کرد: تا ۳۰ آذرماه سال جاری از مجموع ۳۶ مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز اجرای ۲۴ مصوبه به‌صورت صددرصد انجام شد که ۱۲ مورد با ۴۸ درصد پیشرفت بوده است.

امین ادامه داد: این ۱۲ مصوبه پروژه‌هایی است که در حال حاضر عملیات عمرانی آن‌ها در حال اجرا است.

وی در تشریح پراکنش و توزیع پروژه‌های عمرانی بزرگ‌مقیاس در سطح شهر شیراز گفت: ۱۰۱ پروژه بزرگ‌مقیاس در حوزه معاونت فنی و سازمان عمران داریم که از شمال غرب پروژه زیر گذر گویم تا محدوده جنوب شرق پروژه شهید استوار به همراه تقاطعت اجرایی این پروژه و در قسمت جنوب بزرگراه امام خمینی (ره) در حال اجراست و این موضوع نشان‌دهنده آن است که تمام قسمت‌ها و مناطق یازده‌گانه تحت پوشش پروژه‌های بزرگ‌مقیاس شهرداری است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز ادامه داد: تا سال ۱۴۰۰ کیلومتر از بزرگراه سازی در شهر شیراز ۳۳ کیلومتر بوده است که از دوره شورای ششم ۴۴ کیلومتر اجرای بزرگراه سازی در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

امین افزود: اجرای هم‌زمان ۴۴ کیلومتر بزرگراه سازی توسط شهرداری شیراز نشان از رشد ۱۴۲ درصدی نسبت به کل سنوات شهرداری شیراز دارد.

آغاز ساخت ۵۴۷۰ متر زیرگذر و تونل در شیراز

بزرگراه ۵۵ متری حافظ به طول ۱۳ کیلومتر، بزرگراه شهید سلیمانی کوهسار مهدی به طول ۷ کیلومتر با ۱۱ تونل و ۷ پل بزرگ، بزرگراه شهید استوار به طول شش کیلومتر از اهم بزرگراه‌هایی اجرایی بود که معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز به آن‌ها اشاره کرد.

امین در تشریح زمان‌بندی این پروژه‌های بزرگراهی خاطرنشان کرد: برنامه زمان‌بندی پروژه‌ها نشان می‌دهد که باید ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشیم، اما به دلایلی امروز ۱۴ درصد انحراف داریم و این پیشرفت در حال حاضر ۶۱ درصد است و تمام تلاش شهرداری بر جبران این میزان پیشرفت است.

وی گفت: تا پیش از دوره ششم شورا و شهرداری تنها ۷۷ تقاطع و پل در شهر شیراز احداث شده بود که به سنوات گذشته برمی‌گردد، اما پس از استقرار شورای ششم احداث ۳۸ تقاطع غیرهمسطح در دستور کار قرار گرفت که هر یک از این تقاطعت معضلات ترافیکی شهر را رفع خواهد کرد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه تعدادی از این تقاطعات تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است، افزود: تقاطع مدافعان سلامت، دوربرگردان چمران - نیایش، مقام سازی و تعریض پل سلمان فارسی، زیر گذر جام‌جم از جمله این پروژه‌ها است.

امین در تشریح مقایسه تعداد اجرای زیر گذر و تونل‌ها در دوره فعلی در مقایسه با دوره‌های قبل اظهار کرد: با استقرار شورای ششم و شهرداری ۵ هزار و ۴۷۰ متر طول اجرای زیر گذر و تونل آغاز شد.

وی تأکید کرد: اجرای این میزان پروژه تونل و زیرگذر رشد ۱۳۶ درصدی به دنبال داشت که برای مجموعه شهرداری بسیار حائز اهمیت بوده تا تحول شهر را شاهد باشیم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز تصریح کرد: تونل شهید خادم الصادق، تونل گلستان، تونل زیر گذر گویم از جمله این پروژه‌ها است.

امین همچنین در تشریح وضعیت پروژه‌های ساختمان‌سازی شهرداری شیراز تصریح کرد: تعداد ۴۰ پروژه مهم و تأثیرگذار داریم که این پروژه‌ها در چند بخش فرهنگسراها، مراکز فرهنگی و هنری و نمایشی، ساختمان آتش‌نشانی و مجموع تفریحی رفاهی و پارکینگ تقسیم می‌شوند.

آغاز عملیات اجرایی فاز سوم ساختمان مرکزی شهرداری شیراز، کلنگ‌زنی پروژه‌های ساختمانی در دهه فجر سال جاری و اجرای جهش آسفالت در سطح شهر شیراز از دیگر موضوعات مورد اشاره معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در تشریح گزارش عملکرد این معاونت بود.


انتهای پیام/
نظرات بینندگان