کد خبر: ۱۶۲۴۰۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۲ - ۱۹ دی ۱۴۰۲
استاندار فارس خبر داد:

گره‌گشایی از مشکلات محلات شیراز با اجرای طرح قرارگاه «جهاد امید»

استاندار فارس از ایجاد و شکل‌گیری طرحی با عنوان قرارگاه «جهاد امید» باهدف احصای مشکلات خُرد محلات و گره‌گشایی از دغدغه‌های ذهنی ساکنان محلات مختلف شهری و حاشیه نشیان در کلان‌شهر شیراز و دیگر نقاط استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمدهادی ایمانیه در نشست مشترک شهرداران شهرهای شیراز و شهر جدید صدرا، مدیران کل تعدادی از دستگاه‌های اجرایی استان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرماندار شیراز و سایر مسئولان ذی‌ربط با اشاره به اینکه مدتی است پیگیری می‌کنیم تا مشکلات خرد در شهرهای شیراز و شهر جدید صدرا احصا و مرتفع شود، از ایجاد طرحی با نام "جهاد امید" در قالب یک قرارگاه خبر داد و گفت: این اقدام به کل شهرستان شیراز و در مراتب بعدی به سایر نقاط استان تسری خواهد یافت.
 
 ایمانیه ادامه داد: هر چند که از این موارد با عنوان مشکلات خرد نام می‌بریم؛ اما برای ساکنین این محلات، تک‌تک این موضوعات دارای اهمیت است؛ لذا با ایجاد طرح جهاد امید در قالب یک قرارگاه امیدواریم بتوانیم گام مؤثر دیگری در دولت سیزدهم برای حل مشکلات مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، برداریم.

 استاندار فارس با بیان اینکه شهرداران شهرهای شیراز و شهر جدید صدرا و ۱۱ دستگاه اجرایی و خدمات‌رسان از جمله آب و فاضلاب، شرکت توزیع برق، شرکت گاز و شرکت مخابرات تاکنون ۶۴۰ مشکل خرد را احصا کرده‌اند، اظهار کرد: این ۶۴۰ مشکل در ۱۵۲ محله شهر شیراز و شهر جدید صدرا احصا شده که آنان را با درج جزئیات، دسته‌بندی و مشخص کرده‌ایم.
 
وی تصریح کرد: به مدیران کل این دستگاه‌ها دو هفته فرصت داده‌ام که طی این مدت مشخص کنند چگونه طی دو ماه آینده این مشکلات قابل‌حل شدن است.
 
ایمانیه ادامه داد: پس از دو هفته مشخص می‌شود که این مشکلات تا دو ماه آینده قابل‌حل شدن است یا مدیران اعلام می‌کنند به دلایل منطقی امکان‌پذیر نیست این موارد تا پایان سال برطرف شود؛ درصورتی‌که حل مشکلات به مسائل مالی و اعتبارات نیازمند باشد حتماً کمک می‌کنیم و همراه با مدیران کل مربوطه به دفاتر وزیران می‌رویم تا اعتبارات لازم را جذب کنیم.

گره‌گشایی از مشکلات محلات شیراز با اجرای طرح قرارگاه «جهاد امید»

نماینده عالی دولت در فارس با تأکید بر اینکه برای هر کدام از موارد ۱۱ گانه به‌علاوه سازمان شهرداری شیراز و شهرداری شهر جدید صدرا، یک پیگیر معین کرده‌ایم و مشخص شده پیگیری‌کننده هر سازمان چه کسی است، افزود: با جدیت شوراهای اسلامی و شهرداران شیراز و صدرا مراقبت می‌کنند و امور مساجد و پایگاه‌های مقاومت نیز در این زمینه نظارت، همکاری و همراهی می‌نمایند؛ و تا دو هفته آینده جمع‌بندی دیگری خواهیم داشت و با جلسات پیاپی تا پایان سال اکثر این ۶۴۰ مشکل را حل خواهیم کرد.

 رویکرد دولت سیزدهم از ابتدای آغاز بکارش محرومیت‌زدایی در قالب برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت از محلات و نقاط دورافتاده مراکز شهری و روستایی بوده و خلاقیت استاندار فارس به‌عنوان نماینده عالی دولت در فارس پهناور با مشورت گیری از تیم اجرایی پای‌کار را باید در همین راستا تعریف و تبیین کرد و بدون شک اجرای کامل این طرح می‌تواند به گره‌گشایی سریع از اغلب گره‌های ذهنی مردم ساکن در محلات و مناطق حاشیه شهرها که تاکنون از نگاه مدیران دولت‌های قبلی به‌دور مانده پاسخ دهد.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان