کد خبر: ۱۶۲۴۰۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۶ - ۲۰ دی ۱۴۰۲
فرماندهانتظامی فارس خبر داد:

از کشف کالاهای قاچاق تا دستگیری شرور شیرازی

فرمانده انتظامی استان فارس ضمن اعلام کشف بیش از هزار میلیاردتومان کالای قاچاق از ابتدای سال تا کنون از دستگیری فرد شروری خبر داد که با قمه کشی موجب وحشت مردم شیراز شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فارس، رهام‌بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز با بیان اینکه اولین دغدغه و نگرانی فراجا بر هم خوردن آرامش مردم است، گفت: متاسفانه عده اندکی به اشکال مختلف اعم از سرقت، ایجاد مزاحمت و درگیری و مسائلی از این دست، سعی می‌کنند احساس آرامش مردم ما را خدشه‌دار کنند و نیروی انتظامی با تمام قوا در برابر این افراد ایستاده است.

وی به اقدامات انجام شده  طی ۷۲ ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: شخصی که برای قدرت‌نمایی در انظار عمومی، شخص دیگری را با چاقو مورد ضرب و جرح قرار داده و در ادامه از خود فیلم گرفته، چاقو را بوسیده و بقیه را هم تهدید کرده‌ بود، زمانی که در درگیری دیگری حضور داشت شناسایی شد. او به همراه ۴ نفر دیگر از اراذل و اوباش با مامورین درگیر شدند که در این درگیری، نفر اصلی درگیر شد و نفر دیگری که سابقه شرارت و قتل هم دارد، با سلاح سرد به ماموران ما حمله کرد که پس از بی‌توجهی به شلیک هوایی ماموران، مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به هلاکت رسید. دو نفر دیگر نیز دستگیر شده‌اند و امروز تحویل مراجع قضایی می‌شوند.

سردار حبیبی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون، با ۲۷۸ نفر از افرادی که برای مردم ایجاد مزاحمت کرده بودند، برخورد شده است، افزود: موضوع دیگری که باعث آزار مردم می‌شود، سرقت است. در همین راستا هم طی ۷۲ ساعت گذشته ۹ باند سارقین شناسایی و در یک عملیات ضربتی همه آن‌ها دستگیر شده‌اند. این باندها شامل ۲۱ نفر سارق و ۱۳ نفر مال‌خر بوده‌اند که به ۱۵۴ فقره سرقت اعتراف کردند. در تحقیقاتی که از آنها به عمل آمد، ۴۹ سرقت خودرو، ۴۰ سرقت به عنف، ۲۵ سرقت منزل و ۱۲ قاپ‌زنی انجام شده است. همچنین در ۱۰ مورد، سارقین خود را به نام مامور معرفی کرده‌اند و با در دست داشتن بیسیم، اقدام به فریب مردم و سرقت کرده‌اند که همگی تحویل مراجع قضایی شدند.

حبیبی درباره کشف کالای قاچاق نیز گفت: طبق هدف‌گذاری‌هایی که داشتیم، سرشاخه‌های قاچاق را شناسایی کردیم. هم در مسیرها، بارهایی که به صورت عمده قاچاق ‌شده‌اند را هدف قرار دادیم و هم کالاهای دپو شده در انبارها را شناسایی کردیم. یکی از این موارد، یک تریلی بود که دور تا دور قسمت بار آن با لاستیک کهنه پوشیده شده بود اما وسط آن‌ها، قاچاق کالای نو به ارزش بیش از ۱۵ میلیارد تومان قرار داشت. همچنین انباری را شناسایی کردیم که تجهیزات رایانه، اعم از دست دوم و نو در آن قرار داشت و ارزش آنها نیز بالای ۴۰ میلیارد تومان بود.

وی همچنین از کشف یک انبار دیگر شامل قطعات خودروهای مدل بالا خبر داد که آن‌ها نیز بیش از ۳۰ میلیاردتومان قیمت داشته‌اند. دیگر موردی که شناسایی و کشف شده نیز دپوی وسایل پالایشگاهی گران‌قیمت بوده است.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۰۶۰ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق شناسایی شده است و مجرمین تحویل مقامات قضایی شده‌اند، گفت: ۲۳۴۱ پرونده طی این مدت تشکیل شده و ۲۰۰۷ خودرو حامل کالای قاچاق نیز توقیف شده است.

حبیبی در ادامه تعداد متهم‌های دستگیر شده از ابتدای سال تا کنون را ۳۳۱۱ نفر عنوان کرد و سپس از دستگیری یک زن و مرد کلاهبردار در حال خروج از کشور خبر داد و گفت: این دو نفر هم‌اکنون در زندان به سر می‌برند و جزییات جرم آن‌ها به ‌زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان